Suat Arslanboğa’nın verdiği iki penaltı kararı doğruydu

Galatasaray’da Fatih Hoca varsa kupa da var..

“Geçen yılın şampiyonu Akhisar her zaman Galatasaray’a karşı ters gelen bir takım oldu, bunuda bu maçta bir kez daha gördük.

Akhisar takımı topu Galatasaray’a Verdi ve bekledi kazandıkları toplar ile hızlı kontratak oyununda tehlikeli oyuncusu Manu’yu kullanmayı planlamıştı bunuda 57. Dakikada attığı golle başardılar.

Final müsabakasında Galatasaray’a karşı öne geçiyorsunuz iyi de oynuyorsunuz skoru koruyamıyorsunuz.

Gel gelelim son haftalar’da Galatasaray takımına karşı yapılan bir algı operasyonu ülke futboluna zarar vermeye devam ediyor, bunu da Akhisar oyuncularında gördük hakem Suat Arslanboğa penaltı kararı Verdi oyuncular itiraz üzerine itiraz neden!!

Galatasaray’ın geçen haftalar’da kazandıkları Beşiktaş – Rize maçlarından sonra futboldan çok hakemlerin verdiği kararlar konuşuldu ver yansın edildi, buda Akhisarlı oyuncuların bilinç altında kalmış olacakki anlamsız itirazlar ve kontrolsüz hareketler sonucunda Lopes kırmızı kart yemesi ile kendi takımına ihanet etti.

Bence hakem Suat Arslanboğa’nın verdiği iki penaltı kararı doğruydu.

Galatasaray Akhisar karşısında kendi oyun tarzından vaz geçmedi.

Hafta sonu oynanacak olan Başakşehir maçını düşünmüş olacakki Fatih hoca orta sahada Selçuk – Ndiaye ikilisi ile oyuna başladı.

Cimbom Kapanan bir Akhisar takımına karşı doğru oyuncular ile oyuna başladı topun tek hakimi olan Galatasaray ne yazıkki Akhisar’ın kurmuş olduğu tuzağa düştü ve kontratak ile golü yedi.

Cimbom Linnes ile penaltı kazandı Diagne’nin penaltı vuruşunda kaleci Fatih kurtardı.

Fatih hoca zaman kaybetmeden Ndiaye’nin yerine Donk’u oyuna dahil etti orta sahanın direncini artırdı Selçuk yerini Sinan Gümüş’e bıraktı orta alanda Donk kazandığı topu 3. Bölgeye yüksek oynaması ve Diagne takip etmesi sonucunda Lopes tarafından ceza sahası içerisinde düşürüldü Var’a giden Hakem Suat Arslanboğa bir kez daha Penaltı Verdi. Bu sefer topun başına Sinan Gümüş geçti skora denge getirdi.

Rakibin 10 kişi kalmasını fırsata çeviren Cimbom ve son haftaların formda ismi Feghouli, Mariano’nun mükemmel ortasına kafa ile vurdu, Fatih’ten dönen topa bir kez daha vurdu Galatasaray’a Kupayı kazandırdı. 90+3’te Diagne skoru 3-1 ile ilan etti. Kötü oynayan Galatasaray Final takımı olduğunu bir kez daha gösterdi..

57. Ziraat Türkiye kupası Galatasaray’ın..

Galatasaray’da Fatih Hoca varsa kupa da var..

İbra edilmeyen bir yönetim birinci kupasını müzesine götürdü. İkinci kupada hafta sonu gelirse ibra etmeyenleri düşünemiyorum…

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
18 Mayıs 2019 Cumartesi reyting sonuçları: Fox Ana Haber, Bir Aile Hikayesi, Survivor lider kim?118 Mayıs reyting sonuçları: Fox Haber, Bir Aile Hikayesi
Binali Yıldırım’ın iftarı sosyal medyada alay konusu oldu2Binali Yıldırım’ın iftarı sosyal medyada alay konusu oldu
İşte Behzat Ç.'den ilk görüntüler: Geliyoz la!3İşte Behzat Ç.'den ilk görüntüler: Geliyoz la!
Survivor Hikmet diskalifiye mi oldu? Survivor Hikmet kimdir?4Survivor Hikmet diskalifiye mi oldu? Survivor Hikmet kimdir?
Binali Yıldırım’a seçim tepkisi: Size yakışmadı5Binali Yıldırım’a seçim tepkisi: Size yakışmadı
Turgut Özal'ın gelini, Ekrem İmamoğlu için çalışıyor6Turgut Özal'ın gelini, Ekrem İmamoğlu için çalışıyor
Erdoğan bedelli askerlik ücretini bilemedi: 6 maaşa muadil bir rakam7Erdoğan bedelli askerlik ücretini bilemedi
Abdurrahman Dilipak: Geçen seçimde giden gitti8Abdurrahman Dilipak: Geçen seçimde giden gitti
Ekrem İmamoğlu, Yıldırım'ın iddialarına gülerek yanıt verdi9İmamoğlu, Yıldırım'ın iddialarına gülerek yanıt verdi
İstanbul’da 150 bin refakatçi seçmen! 31 Mart'ta oy kullanamamışlardı10İstanbul’da 150 bin refakatçi seçmen! 31 Mart'ta oy kullanamamışlardı