Ertuğrul Özkök herhalde bu kıyağımı unutmaz...

Ertuğrul Özkök herhalde bu kıyağımı unutmaz...

Bir günlük köşesini kurtaracak bir fotograf gönderiyorum.

Erkek milleti kahvehanelerde filan konuşur bu fotoğrafı. Bazıları da eşine gösterip hava atar.

Özkök konuya hangi açıdan bakacak bilemiyorum. Uzun-kısa-kalın geyik muhabbeti mi, uzmanlık alanı toplum bilimcisi olarak mı, yoksa tarihsel açıdan mı? karar kendine ait....

Yeter ki Ahmet Hakan üslubunda yazmasın. Çünkü ayıp oluyor.

Yazarlık-çizerlik gibi konulardan bihaber olan gençler bile kırk yılın Özkök'üne 'Çakma Ahmet Hakan' demeye başladı. Hakan alaycı uslübu ile kara mizah yapıyor ya...

Özkök de aynısı oldu(!)

Ama yukarıda allah var, Ahmet Hakan'ın gerçekten farklı bir bakış açısı ve anlatım dili var. Sanırım İmam Hatip Lisesinde erkek erkeğe yapılan edebi sohbetlerden kalma alışkanlık.

Özkök bazen de Güneri Civaoğlu'nun 90 lı yıllardaki havasına bürünüyor. Paris cafelerinden, yazar bilmem nenin oturduğu masadan Türkiye'ye akıl veren yazıları vardı ya. Neyse ki uyandı.

Baktı ki, kimse okumuyor veya gazetelerden birebir tercüme olduğu anlaşıldı. Bak şimdi magazin programı hazırlayan TV'ci oldu.

Küçük kızlara ciddi magazin soruları soruyor. Daha bir Allah'ın kulunun 'seyrediyorum' veya 'beğeniyorum' dediğini duymadım.

O konukları kim buluyorsa tebrik ederim. Kim bilir ne kadar zor buluyordur. Özkök de aynı işi yapabilir. Şimdi nargile cafe olan eski Beyoğlu programı...

Sarı veya kırmızı pantolonu ile barların birinde genç rockçılar ile sohbet yapabilir. Rolling Stones'un ilk long playlarını anlatabilir. Bilmiyorum Beatles
kültürü ne kadar?

Ama bu fotodaki penisi ihmal etmesin..

Eminim Hıncal Uluç ağabeyi büyük bir merakla okuyacaktır. Bütün penis yazılarını kelime kelime okumuş. Eee normal.

Güzel mankenleri barlarda dolaştıran geceler mazide kaldı. Bu dünya Süha Özgermi'ye kalmadı da ona mı kalacak?

Hıncal şimdi ne yapsın? İki günde bir asansörde kendisine yer vermeyen genç Sabah'çılar ile birinci sayfayı yapan yazı işlerine gazetecilik dersi veriyor.

Geçen gün yakın arkadaşı Şapka Ertekin'i anlatmış. Kendine hiç bakmadığı halde 80 yaşına geldiğini gururla yazmış. Siz de Ertekin gibi doktorları dinlemeyip yiyin-için diyor.

Ama çok önemli detaya sıra gelince...

Uyanıp yanından geçmiş..

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
Müjde Ar'ın silahlı sahnesi1Müjde Ar'ın silahlı sahnesi
Son dakika: Suudi Kralına darbe girişimi: Askerler saraya girdi, Kral Selman hava üssüne götürüldü2Son dakika: Suudi Kralına darbe girişimi: Askerler saraya girdi
21 Nisan Cumartesi reyting sonuçları: Yeni Gelin mi, Survivor mı, İnsanlık Suçu mu?321 Nisan reyting sonuçları: Survivor, İnsanlık Suçu..
Fatih Portakal'dan Beyazıt Öztürk'e: Vicdanı ne kadar rahat?4Fatih Portakal'dan Beyazıt Öztürk'e: Vicdanı ne kadar rahat?
Erdoğan, İYİ Parti seçime girecek mi sorusuna ne dedi?5Erdoğan, İYİ Parti seçime girecek mi sorusuna ne dedi?
La Casa De Papel dizisinde Türk oyuncu! Nesrin Cavadzade kimdir?6La Casa De Papel dizisinde Türk oyuncu! Nesrin Cavadzade kimdir?
CHP'den son dakika Abdullah Gül açıklaması7CHP'den son dakika Abdullah Gül açıklaması
Canlı yayın sırasında zorla öpülen 10 spiker8Canlı yayın sırasında zorla öpülen 10 spiker
Ceyda Ersoy sessizliğini bozdu: O videoyla hiçbir ilgim yok9Ceyda Ersoy sessizliğini bozdu: O videoyla hiçbir ilgim yok
Erdoğan'dan flaş Adil Öksüz açıklaması10Erdoğan'dan flaş Adil Öksüz açıklaması