Bu ülkede Göksel gibi müzisyenler de var

Bestesini yapıyor, en uygun sözleri yazıyor ve stüdyoda seslendiriyor. Sonra da tabii ki sahnelerde hayranları ile paylaşıyor. Ömrü stüdyoda ve evinde geçen müzisyen....

Lüks mağazaların olduğu AVM'lerde onu çok az görürsünüz. Hele elinde torbalar ile imkansız. Nişantaşı veya Akaretler yokuşundaki cafelerde hiç. Hele hele sabaha karşı gece kulübü kapısında paparazilere de hiç yakalanmaz. Çünkü oralara gitmez ki.

Özel yaşamı, adı üstünde özeldir. Kimse ile paylaşmaz. Sen söylemezsen medyanın nereden haberi olur ki... 'Bak seni sevdiğim için söylüyorum. sakın kimseye söyleme' demezsen. Yani yazılsın çizilsin diye malzeme verip sonra inkar etmezsen.

Her zaman besteci gibi, yani dibine kadar duygusal kalır. Üzüntü ayrılık, terk edilmek gibi olumsuz her kelime onu besler. Özetle tam anlamıyla bir müzisyen veya halk dili ile sanatçıdır GÖKSEL..Biyografisini de bilmez hayranları. Oysa Boğaziçi Üniversitesi felsefe bölümünde okudu. Bilgili ve donanımlı çağdaş bir Türk kadını. Hayatının akışını değiştiren kişinin rahmetli Onno Tunç olduğunu az kişi bilir. Çünkü ilk albümün yapan kişi rahmetli Onno....

Peki Seven Aksu' ya sahnede vokal yaptığını biliyor musunuz.

1992 yılından beri profesyonel olarak çalışan Göksel ortaya çok çıkmadığı, 'ben' demediği için hep yeni şarkıcı gibi tanınır. Oysa yaklaşık 20 yıldır onlarca ödülün de sahibi. Aradan kaç yıl geçti hatırlamıyorum. Ama 'Depresyondayım' şarkısı hala sabaha karşı en çok söylenen ve dinlenen şarkılardan biri.

Bugün bu asil kadını size farklı bir penceremden anlatmak içimden geldi. Gazeteci hep olumsuz şeyler yazacak diye bir kural mı var? Konserlerine dolu dizgin devam ediyor. Ve bu arada yeni albümü için de uykuları kaçıyordur.

2015 yılında piyasaya çıkan son albümü 'sen Orda Yoktun'u aşmak veya en az onun kadar başarılı olmasını istediğine eminim. Bu muhteşem albüm başucumda durmaya devam ediyor. Çünkü bütün şarkıları sanki beni anlatıyor. Geçmişime götürüyor, üzüyor ve duygulandırıyor. Fazla deşmeyin işte...

Çok şükür allahıma.... Varoş kızlarının şarkıcı diye ortalarda dolaştığı, fanları tarafından tıklanınca 'en çok dinlenen ve beğenilen' sayıldığı bir ortamdayız. Sayıları çok az olan Göksel gibilerini gözümüz gibi korumak zorundayız.

Yoksa.. müzik dünyası da Aleyna gibilere kalacak.

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
Gökçek gözaltına mı alındı, Emniyet tatbikat mı yaptı, Ankara'da darbe söylentisi nereden çıktı?1Gökçek gözaltına mı alındı? Ankara'da gece ne oldu?
Begüm Öner isyan etti! Dört kez yatağa çağırdım ama…2Begüm Öner isyan etti! Dört kez yatağa çağırdım ama…
Suudi Arabistan'da Meryem Uzerli'ye Kırbaç cezası...3Suudi Arabistan'da Meryem Uzerli'ye Kırbaç cezası...
Son dakika: Son anket sonucu açıklandı, AK Parti'nin oy oranı...4Son anket sonucu açıklandı, AK Parti'nin oy oranı...
Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na yaptığı teklifi açıkladı5Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na yaptığı teklifi açıkladı
Sokak ortasında eteğini kaldırdı!6Sokak ortasında eteğini kaldırdı!
Londra saldırısında 1'i polis 4 kişi hayatını kaybetti7Londra saldırısında 1'i polis 4 kişi hayatını kaybetti
Milli Eğitim Müdürlüğünde ortalık savaş alanına döndü: Yaralılar var8Milli Eğitim Müdürlüğünde ortalık savaş alanına döndü: Yaralılar var
Survivor'a damga vuran soru: Beni seviyor musun?9Survivor'a damga vuran soru: Beni seviyor musun?
Can Dündar Londra saldırısı için Erdoğan'ı suçladı!10Can Dündar Londra saldırısı için Erdoğan'ı suçladı!