Atatürk'ü inkar eden Başakşehir şampiyon olsa ne yazar?

Hani bir zamanlar Jet Fadıl'nın milyonlar saçtığı Siirtspor vardı. Nerede şimdi?

18 mart da Türk milleti dünya tarihine destan yazan 'Çanakkale Zaferi'ni iliklerine kadar titreyerek kutlarken,

250 bin kahraman şehidimize göz yaşları içinde dualarınımızı gönderirken... ki o şehitler arasında henüz 14 -15 yaşında lise öğrencileri de vardır. Onların sınıflarında bugün tek bir öğrenci yoktur. Galatasaray-İstanbul Erkek Lisesi gibi...

özetle milyonlarca vatanını seven Türk vatandaşı anlatılmaz duygular içinde yaşarken...

İstanbul'un bir semt takımı daha çok belediye çalışanlarının götürüldüğü tribüne dev bir pano asmışlardı. Çok ilginç bir kompozisyon ile 18 Mart şehitlerimizi anıyorlardı.

O dev panoda herkes-herşey vardı ana zaferin kahramanı
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK yoktu. Nedense... unutulmuş olabilir mi? yoksa başka bir şey mi?

Ön planda ise Türk futbol severlerinin hiç ama hiç sevmediği iki Başakşehirli futbolcu ARDA TURAN ile EMRE BELÖZOĞLU vardı.

Başakşehir yarın Galatasaray'ı yenebilir. Hatta Beşiktaş'ın da üstüne çıkıp Şampiyon olabilir. Ama federasyona göre 'şampiyon' olabilir.

Çünkü Türk halkının kalbinde hiçbir zaman 80 milyonun temsilcisi olarak alkışlanmayacak. Çünkü spor kulübü olarak benimsenmeyecek. Kime ve niye hizmet ettiğini bu millet biliyor. Üç beş yıl sonra da bu saltanat bitecek ve İstanbul amatör kümede olacak.

Taraftarı yani camiası olmayan 'kulüp' olamaz. Bu saatten sonra da taraftarı olamaz. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe taraftarı kafasını kessen kulüp değiştirmez. Anadoludan gelenler üç büyük kulüp ile kentinin takımından vazgeçmez.

Kasımpaşa, Beykoz Paşabahçe, Kartal, Maltepe, Tuzla , Eyüp, Ümraniye gibi semtlerdeki futbol severler de üç yıllık mazisi olan Başakşehir'de 15 dairesi olsa bile değişmez. Para ile büyük transferler ile taraftarr toplansa idi Sergen Yalçın 'ı bile transfer eden İstanbuspor bugün Süper ligde olurdu. Hani bir zamanlar Jet Fadıl'nın milyonlar saçtığı Siirtspor vardı. Nerede şimdi?

Sovyetler Birliği dağılınca yaklaşık 30 ülkedeki kulüplerin durumun gözünüzün önüne getirin. Yugoslavya dağılınca Kızılyıldız efsanesi asker-polis takımları neden dağıldı? Dinamo Kiev Sovyetler Birliği milli takımına her maç 7 futblcu verirdi.

Lokomotif Moskova, Dinamo Bükreş, Steau Bükreş,gibi kulüpler iş adamlarına satıldı.

Sonuç belediye çalışanlarını belediye otobüsü ile ne daha ne kadar maça götüreceksin ki? Ya seçimleri AKP yerine başka parti kazanırsa... Başına beyaz örtü takılan, eline bayrak verip 'salla' denilen maçları gördük.

Son maçlarında okullardan öğrenci getirtilip kapalı tribünü doldurma çabası da komik. Maç başlarken bomboş olan tribünler 20 dakika sonra doldu. Bak Başakşehir 'in son maçları... Şampiyonluğa oynayan takımım sahaya çıkarken tribünden ses gelmiyordu.

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
20 Ekim 2018 reyting sonuçları: Erkenci Kuş mu, Fox Ana Haber mi, Yeni Gelin mi?120 Ekim 2018 reyting sonuçları: Erkenci Kuş mu, Fox Ana Haber mi?
Ertuğrul Özkök, Fatih Altaylı ve Ahmet Hakan Erdoğan’ı niye alkışladı? 2Ertuğrul Özkök, Fatih Altaylı ve Ahmet Hakan Erdoğan’ı niye alkışladı?
Menzil şeyhi için MİT mi devreye girdi?3Menzil şeyhi için MİT mi devreye girdi?
Merve Özbey 3 odalı karavan kiraladı4Merve Özbey 3 odalı karavan kiraladı
Seda Sayan O ses Türkiye sahnesini salladı5Seda Sayan O ses Türkiye sahnesini salladı
Katil Suudi yönetiminden son dakika Cemal Kaşıkçı açıklaması6Katil Suudi yönetiminden yeni Kaşıkçı açıklaması
Enes Batur’un büyük terbiyesizliği! Amcasına ağzına geleni söyledi7Enes Batur’un büyük terbiyesizliği! Amcasına ağzına geleni söyledi
MHP’li vekil Cemal Enginyurt A Haber'le dalga geçti8MHP’li vekil Cemal Enginyurt A Haber'le dalga geçti
Yeşim Ceren Bozoğlu 6 yaşında başına gelen korkunç tacizi ilk kez anlattı!9Yeşim Ceren Bozoğlu 6 yaşında başına gelen korkunç tacizi ilk kez anlattı!
Devlet Bahçeli’den çok sert Andımız çıkışı: Bekir Bozdağ kürdüm özgürüm diyebilir10Bahçeli’den çok sert Andımız çıkışı: Bozdağ kürdüm özgürüm diyebilir