Ferda İskitoğlu iskitogluferda@hotmail.com@

2048'e gerçekten hazır mıyız?

Peki gerçekten 2048’e hazır mıyız? Bence biz değişimden korkan insanlarız.

Bugün Soho House üyelerine özel bir oturum düzenlendi Platin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oya Yalıman küratörlüğünde “2048 Geleceğe Hazır Mısın?” adlı kitabının yazarı Emre Sayer konuktu.

Ben de severek, koşa koşa gittim. Kitap o kadar konuşuluyor ki çok merak ettim yazarının kim olduğunu.

Emre Sayer aslında bir iş adamı ve bu kitabı yazmaya bir uçak yolculuğunda karar vermiş. Kitapta bir aşk hikayesi bulunuyormuş.

Özel etkinlikte dijital çağa ne kadar ayak uydurduğumuzu, yapay zekaya ne kadar aslında yakın olduğumuzu, dijitalleşmeyle gelen korkularımızı ve dijitalleşmenin getirdiği olumlu sonuçları tartıştık.

O kadar sıcak bir ortamdı ki soru-cevap şeklinde geçen son dakikalarda yazarın babasından da sorular geldi. Bugün merak ettiğim kitabı imzalatma fırsatı da yakaladım.

Kapak beni al, oku diyor☺ Bugün okumaya başlıyorum. Kafamda deli sorularla?

Peki gerçekten 2048’e hazır mıyız? Bence biz değişimden korkan insanlarız.

Ama yeni nesil o kadar hızlı geliyor ki… Bomba gibi hepsi. Bugün de anladım.

Oturumda 10 yaşında bir çocuk da vardı. Konuşmasıyla elindeki ıpadi ile bizden daha profesyonel duruyordu. Kitaba eleştiriler de gelmiş okuyanlardan sevenlerde mail atmış yazara... Eleştirilere çok açık bir kişi olduğu belli.  

Çünkü olumlu olumsuz tüm soruları cevaplamaya çalıştı. Bana da kitabı okumak kaldı. Emre Sayer emeğine ve ellerine sağlık.

Kitap için bir ipucu: Kitabın sonunu okuyucu belirliyor. Önümüzdeki günlerde yazarla yapacağım röportajı da yayınlayacağız. Şimdilik kendinize iyi bakın.

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
Fatih Portakal: Erdoğan'ın seçim performansını takdir ediyorum, rakipleri niye ortada yok?1Fatih Portakal'dan Erdoğan'ın seçim performansına övgü
21 Şubat 2019 Reyting sonuçları: Bir Zamanlar Çukurova, Fatih Portakal, Bizim Hikaye, Çarpışma, Avlu221 Şubat Reytingler: Bir Zamanlar Çukurova zirvede
Ahmet Kural'dan NASA'ya: Mahkemem var bir yere gidemem3Ahmet Kural'dan NASA'ya: Mahkemem var bir yere gidemem
Levent Üzümcü'den flaş Emre Kınay açıklaması4Levent Üzümcü'den flaş Emre Kınay açıklaması
İstanbullu Gelin'e isyan eden İsrail vatandaşı olay oldu: Faruk gerçek değil!5İstanbullu Gelin'e isyan eden İsrail vatandaşı: Faruk gerçek değil!
Davutoğlu 40 ilde örgütlendi, partinin dilekçesini her an verebilir6Davutoğlu partinin dilekçesini her an verebilir
Nagehan Alçı: CHP ile ilgili vahim iddialar var7Nagehan Alçı: CHP ile ilgili vahim iddialar var
Öz kızına tecavüz eden sapıktan iğrenç savunma: Oda çok soğuktu8Öz kızına tecavüz eden sapıktan iğrenç savunma: Oda çok soğuktu
2. Abdülhamid’in gelini Zeynep Osman: Atatürk’ü inkar eden Türk olamaz92. Abdülhamid’in gelini Zeynep Osman: Atatürk’ü inkar eden Türk olamaz
Korkutan deprem tahmini: O fay kırılırsa çok tehlikeli olur10Korkutan deprem tahmini: O fay kırılırsa çok tehlikeli olur