Venezuela'dan sürpriz ziyaret: Ankara'da Erdoğan ile görüştü

Erdoğan, 9725 km yol gelen Venezuela Cumhurbaşkanı Yardımcısı Rodriguez'i AK Parti Genel Merkezi'nde kabul etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen kabulde 40 dakika görüştüler.

Eklenme: 29 Haziran 2018 18:31 - Güncelleme: 29 Haziran 2018 18:35

Türkiye ile Venezuela arasındaki ilişkiler bir süredir tarihin en iyi seviyesinde olarak görülüyor.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun Türkiye ziyaretiyle ısınan iki ülke ilişkileri, Venezuela'nın İstanbul'da Kudüs konulu olağanüstü toplanan İslam İşbirliği Zirvesi'ne destek vermesiyle iyi yönde seyretmeye devam etmişti.

SEÇİMLERİN ARDINDAN ARAMIŞTI

Sıklıkla ABD yaptırımlarının hedefi olan ve ABD'nin ablukaya aldığı ülkelerden biri olan Venezuela'da devlet başkanı Nicolas Maduro, seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayan isimlerden biri olmuştu.

Erdoğan'ı telefonda tebrik eden Nicolas Maduro, ardından Twitter hesabında da bir mesaj paylaşmıştı. Maduro, mesajında"Venezuela'nın kardeşi ve arkadaşı Recep Tayyip Erdoğan’ı, Türkiye Cumhuriyeti'indeki seçimlerde kazandığı muazzam zaferinden dolayı tebrik ediyorum" ifadelerini kullanmıştı.

İki ülkenin iş birliği ve dayanışma bağlarını derinleştirme iradesine vurgu yapan Nicolas Maduro, mesajını "Caracas’tan, Bolivarcı bir kucaklaşma yolluyorum" şeklinde noktalamıştı.