Bella Thorne ve Whoopi Goldberg arasında çıplak fotoğraf tartışması

Kendisini çıplak fotoğraflarıyla tehdit eden hacker’ları susturmak için söz konusu kareleri paylaşan ABD’li yıldız Bella Thorne, bu nedenle usta oyuncu Whoopi Goldberg tarafından eleştirildi. Thorne ise Goldberg'in tepkisine ağlayarak yanıt verdi.

Eklenme: 19 Haziran 2019 19:48 - Güncelleme: 19 Haziran 2019 19:00

Oyuncu ve şarkıcı Bella Thorne, kendisini çıplak fotoğraflarıyla tehdit eden hacker’a pabuç bırakmayarak bizzat o kareleri kendisi paylaşıp, “Berbat hissediyorum, gözetlenmiş hissediyorum. Birinin, sadece özel bir insanın görmesini isteyeceğim bir şeyi benden aldığını hissediyorum (…) Benden başka bir şey daha alamayacaksın. Hayatımı kontrol edemezsin, asla edemeyeceksin” demişti. 

Bella Thorne çok sayıda destek mesajı aldı. Ancak eleştiriler de geldi. Bunlardan biri de usta oyuncu Whoopi Goldberg oldu. ABD’de yayımlanan ’The View’ adlı talk şov programında, “Ünlüyseniz, kaç yaşında olduğunuz umurumda değil. Çıplak fotoğraflarınızı çekmezsiniz” dedi.

Goldberg, “Bir kez o fotoğrafları çektiğinizde bulut sistemine kaydoluyor ve onu elde etmek isteyen hacker’lar için uygun hale geliyor. 2019 yılında hala bunu bilmiyorsanız üzgünüm. Özellikle bu tarz şeyler telefonunuzda olduğu sürece hacklendiğiniz zaman şaşırmamalısınız” ifadelerini kullandı.

Goldberg’in eleştirisine sosyal medyadan yayınladığı videoyla yanıt veren Thorne, “Kendinden utanmalısın” dedi.

Videoda konuşurken ağlayan Thorne, “Sevgili Whoopi, seni uzun zamandır seviyordum ama dürüst olmak gerekirse sızdırılan fotoğraflarımla ilgili sözlerine kırıldım ve üzüldüm. Kızları fotoğraf çektikleri için suçlamak mı? Bu hastalıklı ve iğrenç bir düşünce” dedi.

Ünlü yıldız, şöyle devam etti; “Bir kadın olarak evimin etrafında gezerken, telefonumu kullanırken ya da başka bir şey yaparken korkmalı mıyım? Kadınlardan beklediğin bu mu? Cinselliklerinden korkmalılar mı? İstediğin bu mu? Ben bunu istemiyorum. Açıkçası bu konudaki görüşünüz korkunç ve umarım genç kızlar hakkındaki görüşlerinizi değiştirirsiniz.”