Star'ın iddialı dizisi neden apar topar bitiyor?

Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu Star'ın dizisinin neden zorunlu final yaptığını yazdı. İşte o yazısı..

Eklenme: 13 Kasım 2011 14:33 - Güncelleme: 18 Kasım 2015 11:32

DAHA ÇOOK DİZİ EKRANA VEDA EDER!
‘Ay Tutulması’ zorunlu finalini yapıyor. Peki bu dizi başarısız mıydı?   Ya da benzer konuları işleyen onlarca yayındaki diziler başarılı mı? Ya da bu diziyi onaylayan, “Hadi başlayın” diyen kanalın sorumluluğu yok mu?   Peki, bu dizi için milleti toplayıp (oyuncu, yönetmen, senarist, teknik ekip vs.) sonra “Olmadı, başka diziye” diyen yapımcının sorumluluğu?  Galiba es geçtiğimiz sorun burada. Dizilerin keyfe göre yayından kalkamayacağı, kaldırılmayacağı bir düzeni kurmak işin püf noktası.  Yoksa daha çok ‘ay tutulur’! (STAR / 20.00)

Bir tecavüz de Ay Tutulması'nda! İzlemek için tıklayınız..

KIZIL KARANFİL DEVRİMİ
‘22 Nisan Devrimi’ kısaca Portekiz’de Salazar diktatörlüğünün bitişini anlatıyor. İzledim ‘ajitasyon’ çekmiyor. Politik filmler artık bizde peynir ekmek gibi. 24 ‘Tematik Film Kuşağı’ bu anlamda önemli. Tek eksik, görüntü. Şöyle HD kalitesi olsaydı. (21.30)

KORKU BU OLSA GEREK
‘American Horror Story’ dizinin adı. Dylan McDermott, Jessica Lange ve Connie Britton başrollerde. “Dibine kadar korku, ama çok zekice” ortak yorum. Bu akşam FX kanalında başlıyor. Kanal, dizinin ikinci sezonunu da bağlamış hatırlatayım.