Son dakika: AK Parti'den yeni İş Bankası açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul'daki helikopter kazasının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Eklenme: 11 Şubat 2019 21:54 - Güncelleme: 11 Şubat 2019 22:00

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

CHP’nin İş Bankası hisseleri ile ilgili değerlendirmede bulunan Çelik, “Aslında CHP’de bu hisselerin olmaması gerekiyor. Bu hem Atatürk’ün vasiyetinin itibarını korumak açısından hem de bu mirasa sahip çıkmak açısından, siyasetin itibarını korumak açısından gerekli bir durum” ifadelerini kullandı.

HELİKOPTER KAZASI

AKP Sözcüsü Çelik, Çekmeköy’de düşen askeri helikoptere ilişkin de, “İlk gelen bilgiler, helikopterin acil iniş yaparken düştüğü şeklinde. Soruşturmalar başlatıldı. Çok yönlü araştırılıyor” dedi.

KAŞIKÇI CİNAYETİ

Çelik, Cemal Kaşıkçı cinayeti ilişkin, “Halen talep ettiğimiz iş birliğiyle yeterli bir şekilde karşı karşıya değiliz.” ifadelerini kullandı.

“VENEZUELA HALKININ YANINDAYIZ”

Venezuela’da yaşanan krize de değinen Çelik, “Venezuela halkının yanındayız, Venezuela anayasasına, seçilmiş iradeye saygı gösteriyoruz. Bir ülkeye geçici devlet başkanı sıfatıyla birisini atamak başlı başına hakarettir” ifadelerini kullandı.

“TARİHLE YÜZLEŞMEK FRANSA İÇİN GEREKLİDİR”

Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un sözde Ermeni Soykırımı Anma Günü ilanına ilişkin, şöyle konuştu:

“Tarihle yüzleşmek Fransa için gereklidir. Özellikle de hukuki olarak yüzleşmesi gereken, Kamerun’dan Cezayir’e kadar Fransız otoritelerinin karıştığı cinayetler ve insan haklarını ihlal eden eylemlerdir.” AA

AYRINTILAR GELİYOR…