Rasim Ozan Kütahyalı skandalı: Boşnak dernekleri ayaklandı, sosyal medyada tepki çığ gibi

Medyafaresi.com özel haber- Rasim Ozan Kütahyalı'nın Beyaz Tv'deki programda sarfettiği "kusturmalı boşnak saksosu" şeklindeki ırkçı hakaretlere sosyal medyada tepki yağıyor. Kütahyalı'nın bu sözleri RTÜK'e de şikayet edildi.

Eklenme: 20 Kasım 2017 14:17 - Güncelleme: 20 Kasım 2017 14:54

Nurtaç Aşar / Medyafaresi.com Özel Haberi-

Beyaz Tv de yayınlanan Beyaz Futbol programında dün gece Rasim Ozan Kütahyalı kendisine yapılan şaka sonrası akıllara durgunluk veren bir skandala imza attı.. Kütahyalı kendisine yapılan şakayı "kusturmalı boşnak saksosu" olarak nitelendirdi. Kütahyalı'nın ırkçı hakaret içeren bu sözleri sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

Boşnak dernekleri dava açıyor

Türkiyegündemi sitesine konuşan MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, Rasim Ozan'a "Şerefsiz" diye tepki gösterirken, Boşnak dernekleri, Kütahyalı'ya dava açacağını ilan etti. Saffet Sancaklı'nın açıklaması için tıklayın..

Boşnak dernekleri böylesi ırkçı bir hakaretin basit bir özürle geçiştirilemeyeceğini belirtiyor.

Vatandaşlar RTÜK'e şikayet ediyor

Melih Gökçek'in annesinin Kosovalı, eşi Nevin Gökçek'in ise Boşnak kökenli olduğunu hatırlatan Boşnaklar, Gökçek'e de özür çağrısı yaptı. Beyaz Tv'nin telefonları da tepkiler nedeniyle kilitlendi.

Kütahyalı'nın skandal sözleri üzerine vatandaşlar Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ihbar hattına ve sosyal medya hesaplarına şikayet yağdırdı.

Twitter'da tepkiler yağıyor

Skandal sözleri nedeniyle Rasim Ozan Kütahyalı'ya twitter'da tepkilerin hedefi oldu.

Tepki gösterenler arasında sunucu Sevda Türküsev de var.

İşte Rasim Ozan Kütahyalı'nın tepki çeken o sözleri:

Medyafaresi.com özel haberi.. Kaynak gösterilmeden ve link verilmeden alıntı yapılamaz.