Otoyol gişesinde inanılmaz kaza! İşte o an! VİDEO

İzmir-Çeşme otobanındaki kaza akıllardan çıkmayacak türden. Bilet almayı unuttu, öldü.

Eklenme: 29 Temmuz 2009 01:26 - Güncelleme: 29 Ocak 2016 11:30

İZMİR'deki bir alışveriş merkezinde birim şefi olarak çalışan ve 9 yıl bekledikten sonra yeni baba olan 32 yaşındaki Ali Sünger, eşi ve bebeğiyle denize girmek için otomobiliyle Çeşme İlçesi'ne giderken otoban gişesinden geçti. Ancak fiş almayı unutan Sünger, çıkış gişelerinde cezalı ücret ödeyeceğini düşünerek, yol kenarına park ettiği otomobilinden inip gişeler arasından geçerek cihazdan fişini almak istedi. Bu sırada otomatik geçiş sistemini kullanıp gişelerden geçen bir otomobil Ali Sünger'e çarptı. Yaklaşık 3 metre havaya fırlayan Sünger, düştüğü yerde yaşamını yitirdi. Kazanın, gişelerdeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri izleyenleri şok etti.

Otoban gişesinde inanılmaz kaza 


Kaza, bugün saat 11.00 sıralarında, İzmir Çeşme Otobanı'nın Narlıdere İlçesi'ndeki Şehitlik Gişeleri'nde meydana geldi. Gaziemir İlçesi'ndeki bir alışveriş merkezinde nalburiye bölümünün şefi Ali Sünger, eşi ve yeni doğan bebeğini yanına alarak otomobiliyle Çeşme İlçesi'nde denize girmek için yola çıktı. Dokuz yıl sonra dünyaya gelen bebeğine kavuşmanın sevincini yaşayan Sünger, otoyolu kullanmak istedi. Giderken otomatik geçiş sisteminin bulunduğu gişeden geçen Sünger, fiş almadan geçtiğini farketti. Otomobili hemen yolun sağına parkeden Sünger, unuttuğu fişini almak için gişelere doğru yöneldi. Cihazların otomobil olmadan fiş vermediğini bilmeyen Sünger, birkaç denemede bulundu.

YANLIŞ YERİ KONTROL ETTİ

Bir türlü fişini alamayan Sünger, başka bir gişeye doğru ilerlerken, İzmir'den gelip otobana giriş yapan otomobilleri kontrol etti. Ancak, fiş almak için yöneldiği gişenin, Çeşme'den gelip çıkış yapan otomobillerin güzergahı olduğunu farketmeyen Sünger'e, otomatik geçiş sistemini kullanarak otobandan çıkan 43 yaşındaki Şenol Çallak'ın kullandığı 35 EFL 53 plakalı otomobil çarptı.

HAVAYA FIRLADI

Ali Sünger, çarpmanın etkisiyle 3 metre havaya fırlarken, sigorta eksperi Şenol Çallak, otomobilini güçlükle durdurdu. Beton zemine düşen Sünger, otomobil içinde kucağında bebeğiyle kendisini bekleyen eşinin gözleri önünde yaşamını yitirdi. Sünger'in şok geçiren eşi, yakınları tarafından güçlükle teskin edildi. Olay yerine gelen polis, otomobil sürücüsü Çallak'ı gözaltına alırken, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

SON GÖRÜNTÜSÜ KAMERALARDA
Fiş almasa bile aynı ücret olan 1.75 TL'yi ödeyecek olan Sünger'in, bunu bilmediği için hiç uğruna yaşamını yitirdiği belirtildi. Kaza anı ise, gişelerdeki güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Sünger'in, gişeler arasında dolaşması, otomobilin hızla gelip çarpması ve havaya fırlamasının yer aldığı görüntüler, izleyenleri şok etti.

 

İŞTE O KAZANIN GÖRÜNTÜSÜ