Küba veya Miami'de 8-9 gün tatil Antalya'dan daha ucuz

Atlas Okyanusu’nun kıyısında, çılgın gece hayatıyla ünlü Miami, seyahat severleri büyülü bir yolculuğa davet ediyor. Tura Turizm, Miami ve Küba’ya Türk Lirası ile cazip fiyatlarla tatil fırsatı sunuyor

Eklenme: 07 Şubat 2019 23:41 - Güncelleme: 08 Şubat 2019 00:06

4.500 TL’ye Miami’de tatil fırsatı

Herkesin gitme hayalini kurduğu, Atlas Okyanusu’nun kıyısında, çılgın gece hayatıyla ünlü Miami, seyahat severleri büyülü bir yolculuğa davet ediyor.

Ünlü outlet’i olan Sawgrass’da alışveriş imkanı, South Beach, Ocean Drive’da gezinti, Küba’lı göçmenlerin yerleşim yeri olan Little Havana’da 60’lara dönme fırsatı, Miami Port’da belirtilen otellerde 4 yıldızlı konaklama imkanı ile sevdiklerinize uygun fiyatlarla tatil hediye edebilirsiniz. Bir tur alana ikincisi yüzde 50 indirimle THY ile 7 gece, 8 gün her şey dahil sadece 4.500 TL’dir.

Küba turu ile 60’lı yıllarla dönme imkanı

Tura Turizm, dünyanın en çok görülmek istenen yerleri arasında ilk sıralarda yer alan, Karayipler’in eşsiz kumsalları ve benzersiz denizinin keyfini, devrimin en önemli mihenk taşlarını ve  koloniyer mimarinin en güzel eserlerini bulacağınız Küba turu ile  tatil severleri 60’lı yıllara götürmeye davet ediyor.

Gülümseyen ve dans eden renkli insanlarla dolu, 60’lı yılların Amerikan  arabalarıyla İspanyon mimarisinin muazzam örneklerini göreceğiniz Havana turu, Türk Lirası ile 9 gece  10 gün, THY ile gidiş dönüş  kolaylığı ve  bir tur alana ikinci tur her şey dahil  yüzde 50 indirimle sunuluyor.

Ayşin Arca’nın Tura Turizm’in TL ile satışa sunduğu turlar ile ilgili açıklaması şu şekilde;

-Yabancı ülkelerde bizim turistlere sunduğumuz gibi onlar da kendi vatandaşlarını dışında gelen vatandaşları turist olarak adlandırıyor ve daha avatajlı fiyatlar sunuyor oteller konusunda. Uçak konusunda THY’den daha önce toplu alımlar yaptığımız için fiyatlar sizin şu anda internette gördüğünüzden alakası olmayan fiyatlar ve tur operatörlerini büyük risklerin altına atan fiyatlar. Fiyatlar konusunda iki önemli neden bu. Amerika’dan bize gelen turistler olduğu gibi bizden de oraya giden turistlerin de fazla olması alım gücümüzü artırıyor.

Böylelikle tur operatörleri kendi tedarikçilerini de kendi satın almaya başlıyor. Yani otobüsler de bizim, oteli de kiralıyoruz. Hepsini çok daha uygun fiyata getirecek çalışmalar yapıyoruz. Nasıl bir Rus tur operatörü Antalya’da otelleri kiralıyor, otelleri satın alıyor, otobüsleri kendi satın alıyorsa aynı sistemi biz de dünyanın tatil beldelerinde; Karayipler, Amerika ve Küba’da kullanmaya başladık.

Turist barındıran tur operatörlerinin turist gönderdiği ülkedeki tüm avantajlardan biz de yararlanmaya başladık. Ayrıca o bölgelerdeki tanıtım ofislerinin de bizim tanıtımımıza, onları tanıtmak için yaptığımız çabalara katkıda bulunuyor. Fiyat ucuz değil, burada en büyük farkı yaratan uçak biletlerindeki avatajlar. Uçak biletlerini toplu olarak sene başından alıyoruz. Çok sayıda uçuşu yapabileceğimizi teyit ediyoruz. Böyle bir riskin altına imza atıyoruz. Bunu da kolay kolay her tur operatörü yapamıyor.

İŞTE TUR PROGRAMI

Küba Turu
Eşsiz Deneyimler:
Karayiplerin eşsiz kumsalları ve benzersiz denizinin keyfini süreceksiniz
Devrim’in en önemli mihenk taşlarını ziyaret etme imkanı
Koloniyal mimarinin en güzel eserlerini burada göreceksiniz.

Her ne kadar Casalarda konaklama romantik bir deneyim gibi kulağa gelse de ve fiyat olarak çok ucuz olmasına rağmen neden otelleri tercih ettik.

CASA demek bildiğiniz üzere EV demek yani Kubalıların kiraya verdiği içinde 3 veya 5 oda barındıran evler bu evlerde ortak tuvalet banyo kullanımı olduğu için HİJYEN VE GÜVEN açısından risk taşımaktadır ve bu riskli deneyimi bertaraf etmeyi affına sığınarak tecrübemizle tercih ettik. 

Tur Programı :

1. Gün  İstanbul

Atatürk Havalimani Dis Hatlar Gidis Terminali Tura Turizm kontuarinda rehberimiz ve yetkililerimiz ile buluşarak check in islemlerini tamamlıyoruz.

2. Gün  İstanbul - Havana - Varadero

Türk Havayollarının gece uçuşu ile Havanaya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08.00de Havanaya varisimiz ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımızla Kübanın başkenti, 50li ve 60li yılların Amerikan arabalarına sıkça rastlayacağınız, İspanyol mimarisinin muazzam örneklerine sahip yarın günlük Havana turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, geziyoruz. Tur sonrası akşamüstü Varadero'ya transferimiz gerçekleşiyor. Otelimize yerleşiyor ve ılık rüzgâr eşliğinde Mojitolarımız ve yerel Kübalı müzisyenleri dinliyoruz. İlk akşamımız dinlenerek geçiriyoruz.

3. Gün  Varadero Beklenmedik Sürpriz

Her şey dahil konsepti olan otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bahamaların turkuaz sularında yüzerek günün tadını çıkarıyoruz. Sahilde siz yüzerken size eşlik edecek olan PELIKANLAR ı görünce de sakın şaşırmayın. Hepsi birbirinden tatlı. Tek istekleri balık yemek...

4. Gün  Varadero - Santa Clara - HERKESİN KAHRAMANI CHE GUEVARA ANITI - Havana

Sabah kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Santa Clara turuna katılabilirler. Kübanın İnsanlık tarihinin devrimin ve tüm dünya devrimlerinin en romantik sembolü CHE GUEVERAnın anıtını ve hüzünlü hikâyesini yaşamak için Santa Claraya doğru yola çıkıyoruz. Santa Clara'da ilk durağımız devrimin kaderini değiştiren vagonların bulunduğu yer.

Çünkü Santa Clara'da yaşananların canlı tanıkları buradaki vagonlar. Devrim sırasında Batistaya vurulan en büyük darbe Che Guevaranın emrindeki askerlerin silah yüklü treni ele geçirmeleri ve kendilerinden sayıca fazla olan Batista askerlerini tutsak almalarıyla yaşanmıştır.

Turumuz Chenin anıtını ziyaretle devam ediyor içerde Che Guevera ve 38 arkadaşının mezarları bulunan bu anıtı görmeden ve Cheye selam vermeden Kübayı gezdim demek olur mu? Mezar odasında Castronun 1997de yaktığı ateş günümüzde hala yanmakta ve Chenin özel eşyaları bulunmaktadır.

Santa Clara turumuz Comite Provincial binasının önündeki muhteşem bir işçilikle yapılmış Che Guevara heykelinin önünde hikâyesini dinleyerek sonlandırıp Havana'ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün  Havana -TÜM ZAMANLARIN EN ÖZGÜR ŞEHRİ

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği "Ernest Hemingway Müze Turuna katılabilirler. Kübaya gidip Ernest Hemingwayin izlerini takip etmemek yazık olur. "Çanlar Kimin İçin Çalıyor" romanını yazdığı Ambos Mundos Otelinin 511 numaralı odası;

Havana dışında bugün müze olan evi La Vigia Çiftliği, "Yaşlı Adam ve Denizi” yazarken esinlendiği Cojimar balıkçı köyü görülüp Küba günlük hayatının küçük bir balıkçı köyünde yansımalarını izleme imkânı. Otele dönüş ve geceleme otelimizde. Bu aksam dileyen misafirlerimiz Buena Vista Social Club üyelerinin de sahneye çıktığı, Taberna Restaurant a gidebilirler.

6. Gün  Havana -PINAR DEL RIO & VİNALES VADİSİ

Sabah kahvaltısının ardından Dileyen misafirlerimiz bölgede ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. 1492 yılında Cristof Colombun burayı gördüğünde "Inan gözünün görebileceği en güzel yer" dediği vadide tam gün sürecek turumuzda Küba yerlilerinin (Kızılderililerin) uzunca süre yasadığı, karstik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış büyük bir yeraltı mağarası olan Cueva del Indioyu önce yürüyerek, ardından da küçük sandallarla gezeceğiz.

Mağara çıkısında karşılaşacağınız şelale ve 100 metreden yüksek bir dağın yamacına çizilmiş olan Mural de la Prehistoria sizleri şaşırtacak UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisine hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz.

Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisinin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havanaya geri dönüyoruz. Konaklama Havanadaki otelimizde. ". Aksam program yapmak isteyen misafirlerimize Kübanın ünlü Casa de la Musikarlarının en iyisi olan Miramar ı deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün  Havana - İSTER TRİNİDAD İSTER SAĞLIK SİHHAT

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Trinidad turuna katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Trinidadı daha yakından tanıyacağımız şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Mimarisi ve dekorasyonu ile ünlü eski Küba evleri, Cantero Sarayi Müzesi, Plaza Mayor, Santisima Katedrali, La Canchanchara Taberna duraklarımız arasında yer alacaklar.

Tura katılmak istemeyen misafirlerimiz için Sadece Havana da bulabileceğiniz ALİCİA KREMİ (özel plasentadan üretilen ) SEDEF VE VITILIGO hastalıklarının kesin çözümü olarak tavsiye edilen özel yapım solüsyonları bulabileceğiniz botanik eczaneleri ve eski havana bölgesinde müzisyenler eşiliğinde dans edebilir ve içimizdeki neşeyi Kübalı dostlarımızla paylaşabiliriz. Alışveriş - Dans - Mutluluk VİVA KUBA!

8. Gün  Havana - ÖZGÜR ŞEHRE SON SELAM

Kahvaltı sonrası devrimin en güzel izlerini taşıyan Havana da dilediğiniz gibi serbest vakit geçirebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Bu aksam Kübaya muhteşem bir veda gecesi geçirebileceğiniz rehberimizin organize edeceği meşhur "Tropicana Show"da yemek ve Showu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu dünyaca meşhur Cabaret Show u kalabalık bir dans ve müzik kadrosu ile bizlere unutulmaz bir gece yasatacak; Küba dansları ve müzikleri ile içimizi ısıtacak. Geceleme otelimizde.

9. Gün  Havana-Istanbul VEDA

Sabah kahvaltı sonrasında özel aracımızla havalimanına transferimiz gerçekleşiyor ve Türk Hava Yollarının seferi ile İstanbula hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçirdikten sonra ertesi sabah İstanbul a varıyoruz ve gezimiz sona eriyor.

Tura Dahil Olan Hizmetler

-Türk Havayolları ile İstanbul Havana / Havana - İstanbul arası ekonomik sınıf uçak biletleri
-Havanada ekonomik ve konforlu otellerde Copacabbana Hotel vb. 5 gece "Oda Kahvaltı" Konaklama
-Varadero da ekonomik ve konforlu otellerde Brisas del Caribe Hotel vb. 2 gece "Herşey Dahil" Konaklama
-Havalimanı - otel - havalimanı transferleri
-Havana Şehir Turu
-Havana-Varadero geliş-gidiş transferleri
-Zorunlu seyahat sigortası
-Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
-Profesyonel Küba rehberi

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

-Küba Vize Ücreti (40 EUR)
-Ekstra Turlar
-Kişisel Harcamalar
-Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
-Turun yerel servisleri - rehber - kaptan ve oteller için bahşişler

Ekstra Turlar

-Vinales Vadisi & Pınar Del Rio Turu Kişi Başı 120 Euro.
-Ernest Hemingway Turu Kişi Başı 65 Euro.
-Santa Clara & Che Guevara Turu Kişi Başı 60 Euro

Genel Bilgilendirme

- Fiyatlar; Havayollarının 02.01.18 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
- Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.
- Tura Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
- Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.

- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.

- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.