Gazeteci Korcan Karar mültecilerin dramını fotoğrafladı

Ünlü Gazeteci Korcan Karar, mülteci dramları hakkında farkındalık yaratmak amacıyla fotoğraf sergisi açıyor. "Suyun öteki tarafındaki vatansızlar" adlı sergi Türkiye'nin ilk billboard fotoğraf sergisi olacak.

Eklenme: 19 Mayıs 2017 16:53 - Güncelleme: 20 Mayıs 2017 11:39

Gazeteci, Televizyon Habercisi Korcan KARAR’ın Yunanistan’ın Sakız Adasındaki, Souda Mülteci Kampında çektiği fotoğraflardan oluşan, Türkiye’nin ilk Billboard Fotoğraf Sergisi, 20 Mayıs 2017 günü saat:19:00 ‘da Alaçatı’da Değirmenler altında halkın katılımıyla gerçekleşecek, Fotoğraf Sergisi 23 Mayıs 2017’e kadar devam edecek.

“Suyun Öteki Tarafındaki Vatansızlar” adlı serginin açılışını Çeşme Belediye Başkanı Muhittin DALGIÇ yapacak. Gazeteci Korcan KARAR’ın bu fotoğraf sergisini yapmaktaki amacı, son dönemde Ege ve Akdeniz’de yaşanan mülteci dramlarına, ölümlere birkez daha dikkat çekerek, farkındalık yaratmak.

Sakız Adasının merkezinde bulunan 1400 mültecinin barındığı Souda Mülteci Kampındaki yaşamı içeren fotoğraflarda yalnızca Suriye’den giden mültecilerin olmadığı kampta, Afganistan , İran , Irak ve Afrika ülkelerinden de yaşam mücadelesi veren mülteciler var. 13 yaş altı 150 çocuğun bulunduğu Souda Kampı Birleşmiş Milletler Mülteciler İdaresi ve Sakız Belediye Başkanlığı bünyesinde hizmet veriyor.

Billboard Fotoğraf Sergisinin Türkiye’de bir ilk olduğunun altını çizen Korcan KARAR “Bugüne kadar Türkiye’de gerçekleşecek billboardlarda sergilenecek ilk fotoğraf sergisi olacak. Sergi tamamen Çeşme’deki imkanlarla gerçekleştirilip renk ayrımı, baskı, alt yazı, grafik ve tasarımları, tamamen ilçemizdeki olanaklarla gerçekleştirildi. Serginin açılışına halkımızı davet ediyorum, halkımızın da katılımıyla, mültecilerin dramlarıyla ilgili birkez daha Çeşme’den, Alaçatı’dan Dünya’ya bir mesaj yollayalım. Kalabalık olalım ki Ege ve Akdeniz’deki mülteci dramı ile ilgili bu mesajımız Dünya’ya kuvvetli gitsin. Sadece benim fotoğraflarımla değil, serginin açılışına gelecek her vatandaşımızın bu drama karşı ortak duruş sergilediğini gösterelim. Fotoğraf sergisi ile birlikte birkez daha Dünya’nın dikkatini Ege ve Akdeniz’de yaşanan mülteci sorununa çekelim. Bu vatansız insanların dramını, acılarını, yaşadıklarını anlatalım. Serginin gerçekleşmesinde katkısı olan Çeşmeli işadamı Mehmet FİDAN’a teşekkür ederim.”

Etiketler : mülteci, korcan karar