Kim Kardashian'ı soyan hırsızlar yakalandı

ABD’li reality şov yıldızı Kim Kardashian’ın üç ay önce Paris’te uğradığı silahlı soygunla bağlantılı 17 kişi tutuklandı

Eklenme: 11 Ocak 2017 09:53 - Güncelleme: 11 Ocak 2017 09:55

Reality şov yıldızı Kim Kardashian, üç ay önce Paris Moda Haftası için gittiği Paris’te otel odasını basan eli silahlı soyguncular tarafından soyulmuştu. 11 milyon dolarlık mücevherlerini çalan soyguncular, önceki gün yakalandı. Paris emniyetine götürülürken görüntülen soyguncuların yaşlarının 50 ile 72 arasında değiştiği ve olay yerinde bıraktıkları DNA izleri sayesinde bulundukları açıklandı. Hırsızların daha önce birçok hırsızlık olayına daha karıştıkları da belirtildi. Tutuklananlar arasında üç kişinin kadın olduğu, kadınların soygun öncesi Kardashian’la bağlantı kurma görevi üstlendiği öğrenildi. Tutuklananlardan ikisinin mücevher satıcısı olduğu da bildirildi. Ayrıca, Kardashian ailesini Paris’te taşıyan 27 yaşındaki şoförün de olayla bağlantılı olduğu ve tutuklandığı açıklandı.

Soygun sonrası, Kardashian’ın koruması Pascal Duvier’in neden yanında olmadığı sorusuyla birlikte, soygunun gündem yaratma amacıyla Kardashian’ın planlamış olabileceği de öne sürülmüştü.

Kardashian, soygundan bir gün önce pahalı mücevherlerinin fotoğrafını sosyal medyada paylaşmıştı. Çalınanlar arasında bulunan yüzüğü 4.5 milyon dolardı.