İzzet Yıldızhan'ın 10. çocuğunu doğurmak isteyen Seda Akgül kimdir?

İzzet Yıldızhan hakkında yaptığı açıklamayla gündeme oturan Seda Akgül kimdir kaç yaşında?

Eklenme: 13 Şubat 2018 20:54 - Güncelleme: 13 Şubat 2018 20:56

Ünlü sunucu Seda Akgül espri yaparak, 9 çocuğu bulunan İzzet Yıldızhan'a "10. çocuğu benden olsun" dedi. İzzet Yıldızhan ise, "Benim halim vaktim yok. Daha bitti" ifadelerini kullandı.

Seda Akgül bu önerisiyle günün en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

Peki Seda Akgül kimdir?

SEDA AKGÜL KİMDİR?

Seda Akgül (d. 17 Haziran ), Ankara), Türk sunucu ve akademisyen ve yazardır. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümlerini bitirdikten sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’nda mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yapan Seda Akgül, İsveç Üniversitesi’nin bursu ile Brüksel’de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuş, Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington'da staj görmüştür.

TRT sınavlarını kazanarak spikerliğe başlayan Seda Akgül, kuruluşundan itibaren TV 8'de görev almıştır. Avrupa Birliği’ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sunmanın yanında uzun yıllar yaptığı ana haber bülteni spikerliği ile de tanınmaktadır. Işık Üniversitesi'nde 2004-2007 arasında İngilizce verdiği medya dersleri ile de akademisyenlik görevini devam ettirmiştir. TV 8 ekranlarında, hafta sonu sabah kuşağında Erken Baskı isimli programı hazırlayıp sunarak, eleştirmenlerin ve izleyicilerin beğenisini toplayan Seda Akgül 17 Eylül 2012 tarihinde yeni yayın döneminde Star TV’ye geçerek sabah haber kuşağı programı sunmaya başlamıştır. Ağustos 2014’te kanaldan ayrılmış ve bir reality show sunmak için Kanal D’ye geçmiştir.

Sunuculuğunu yaptığı Kısmetse Olur programıyla dikkat çeken Seda Akgül Avram Habib ile evlenip boşandı.