İstanbul'da gece yarısı fırtına kabusu

İstanbul'da Cuma günü başlayan yağmur ve şiddetli rüzgar dün gece fırtınaya döndü.

Eklenme: 28 Eylül 2014 09:32 - Güncelleme: 29 Mart 2016 03:02

İstanbul'da dün gün boyunca aralıklarla yağan yağmur, geceboyunca etkisini sürdürdü. 

Rüzgarla birlikte etkili olan yağmur nedeniyle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde gezen vatandaşlar yürümekte zorluk çekti. 

RÜZGAR FSM KÖPRÜSÜ ÜZERİNDE KAZAYA NEDEN OLDU 
Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü üzerinde bir kamyonet şiddetli rüzgar nedeniyle sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu orta refüj üzerinde devrildi. Kazada iki kişi hafif şekilde yaralandı. 
 

Kaza nedeniyle köprü üzerinde ve TEM otoyolu Edirne istikametinde uzun araç kuyruğu oluştu. Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulansla hastaneye sevk edildi. Trafiğe kapatılan köprünün Edirne istikameti kaza yapan kamyonetin kaldırılması sonrası trafiğe yeniden açıldı. 


SOKAK ÇÖKTÜ, OTOMOBİL ASILI KALDI 
Kağıthane'de de temeli atılan bir bina inşaatının istinat duvarı aşırı yağış nedeniyle çöktü. Çökme nedeniyle meydana gelen toprak kayması sonucu park halinde bulunan bir araç çukurda mahsur kaldı. 

Polis, çökmenin meydana geldiği sokağı güvenlik şeridi ile kapatırken, itfaiye ekipleri de mahsur kalan aracın çukurdan aşağı yuvarlanmaması için otomobili bir ağaca bağladı. Araç, olay yerine çağırılan vinç yardımıyla yaklaşık 3 saatlik çalışma sonucu kurtarıldı. 

GELİN ARACININ ÜZERİNE AĞAÇ DEVRİLDİ 
Bağcılar'da, gelin, damat ve 3 akrabalarının bulunduğu gelin arabasının üzerine fırtınanın etkisiyle ağaç devrildi. Şans eseri olay sırasında can kaybı yaşanmazken araç kullanılamaz hale geldi. 

İtfaiye ekipleri, motorlu testere ile ağacı keserek aracın üstünden kaldırdı. 

Damadın amcası oğlu olan aracın sürücüsü İlker Ergene ile o sırada yine araçta olan damadın kardeşi Berkant Ergene, "Bu akşam düğünümüz vardı. Düğün dönüşü bu yoldan gelirken gelin damat, hepimiz içindeyken aracın üzerine koskoca ağaç devrildi. Gelin feryat figan, damat perişan, ölümden döndük. Araba fren basarak falan durmadı. Ağacın devrilmesiyle kendiliğinde durdu. Bu ağacın budanması gerekirdi. Bu ihmalden dolayı ölebilirdik" dedi. (dha)