İkinci Cumhuriyetçi Taraf bugün piyasaya çıktı!!! Haydi hayırlı traşlar!!!

Merakla beklenen Taraf, bugün piyasaya çıktı. Birinci sayfa manşeti Neşe Düzel'den; arka sayfanın konuğu ise Sezen Aksu. Ahmet Altan ise ilk yazısında "Telaş içindeyim" diyor ve ekliyor: Kaçmayacağım buradan.

Eklenme: 15 Kasım 2007 20:48 - Güncelleme: 28 Mart 2016 07:16

Taraf gazetesi "Düşünmek taraf olmaktır" sloganıyla yayın hayatına başladı. Merkezi için, İstanbul'un Anadolu yakasını seçen tek basın kuruluşu olan Taraf'ın merakla beklenen künyesi de bugün aydınlığa kavuştu. Sahibinin Alkım Kitabevi olduğu bilinen gazetenin genel yayın yönetmenleri beklendiği gibi iki tane: Ahmet Altan ve Alev Er.

MANŞETTE NEŞE DÜZEL

Gazetenin ilk gün için manşet seçtiği haber; Radikal gazetesinden "Pazartesi söyleşileri" ile tanıdığımız Neşe Düzel'e ait. Düzel'in söyleşi yaptığı 1993-95 yılları arasında Hakkari'de Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı yapan emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu; Dağlıca baskınıyla ilgili önemli değerlendirmeler yapıyor. Arka sayfanın konuğu ise "20 soruda Sezen Aksu"...

Gazetenin ikinci manşeti Yasemin Çongar imzalı: "Barzani'ye gizli teklif: Yaralı birkaç PKK'lıyı yükleyin gönderin." Çongar'ın haberine göre; Irak'taki beş ayrı Kürt partisini temsil eden heyet, İstanbul'da görüştükleri Türk yetkililere "Bizi muhatap alın" dediler. Aldıkları yanıt ise "Erbil'de, Süleymaniye'de hastanede yatan PKK'lılardan birkaçını teslim edin. Diyalogdan önce eylem gerekir" oldu.

AHMET ALTAN: TELAŞ İÇİNDEYİM
Künyede "kurucu" genel yayın yönetmeni olarak geçen Ahmet Altan; henüz yabancısı olduğu odasında yazdığı ilk köşe yazısında; "Telaş içindeyim" diye başlıyor; ve "Kaçmayacağım buradan. Bu ömrün sonbaharında ne çıkarsa kabulüm" diye noktalıyor.

Etiketler : Taraf