Fatih Portakal şaşırttı: AKP ve Erdoğan kalmalı

Fox TV ana haber sunucusu Fatih Portakal, 24 Haziran'da yapılacak erken seçimle ilgili şaşırtıcı bir açıklama yaptı.

Eklenme: 21 Nisan 2018 11:27 - Güncelleme: 21 Nisan 2018 11:44

Türkiye'nin en çok izlenen anchormani ve Fox TV haber sunucusu Fatih Portakal, ana haber bülteninde 24 Haziran erken seçimiyle ilgili şaşırtıcı bir açıklama yaptı.

Portakal "Belki sizi şaşırtacağım ama bu iktidar kalmalı. Nasıl ekonomiden sosyal yaşantısına kadar bozdularsa bu iktidar kalmalı, Erdoğan liderliğinde sorunları çözmeli" dedi.

Portakal ayrıca şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanı 3 Kasım 2019'a kadar gidebilirdim diyor, haklı gidebilirdi ama gidemezdi. Söylediği cümle gidemeyeceğini gösteriyor. Siz ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'i neden azarladınız, neden hedef gösterdiniz? Demek ki kötü olduğunu siz de biliyormuşsunuz.

Mehmet Şimşek yine uyarıyor, seçimden sonra reformlar var, acı reçete var. Belki sizi şaşırtacağım ama bu iktidar kalmalı. Nasıl ekonomiden sosyal yaşantısına kadar bozdularsa bu iktidar kalmalı, Erdoğan liderliğinde sorunları çözmeli. İktidar eğer değişirse yeni gelecek olan bir enkaz alacak, belli. Erdoğan 'deprem' ifadesini kullanıyor. O zaman enkazı siz yarattıysanız, siz çözün beyler. Seçimden sonra zor günler bizi bekliyor."