Erdoğan: Yüksek yargıdaki ses kayıtları gözü dönmüşlüktür!

Başbakan Erdoğan, bazı yüksek yargı mensuplarının internete düşen konuşmalarında millet iradesi üzerinde çirkin planlar kurulduğunun ortaya çıktığını söyledi.

Eklenme: 04 Eylül 2010 21:03 - Güncelleme: 24 Mart 2016 07:32
Erdoğan, 12 Eylül'de anayasa değişikliğine verilecek 'evet' oylarıyla bu tezgahların bozulacağını bildirdi.

Başbakan Erdoğan, 12 Eylül'de yapılacak Anayasa değişikliğiyle ilgili referandum öncesi Mersin'de vatandaşlara seslendi. Erdoğan, buradaki konuşmasında bazı yüksek yargı mensuplarının internete düşen telefon konuşmalarına dikkat çekti. Vatandaşlara "Neler konuşulduğunu duydunuz mu, ne tür çirkin planlar kurulduğunu biliyor musunuz" diye soran Erdoğan, "Halk oylamasında hayır çıksın diye İmralı ile ittifak konuşuluyor. Tunceli'de yol kesip hayır diyeceksiniz diyenle bunlar arasında ne fark var. Hayır için kirli oyunlara başvuranları millet affeder mi, bu ne gözü dönmüşlüktür." diye konuştu.12 Eylül'de Anayasa değişikliğine verilecek "Evet" oyu ile kirli tezgahların, kara bulutların dağıtılacağını dile getiren Erdoğan, "Evet diyerek Türkiye'nin ufkunu aydınlatın ileri demokrasiye geçelim. Kralların hukukundan kuralların hukukuna geçelim." dedi.

Erdoğan, halkın kendilerine verdiği emaneti yere düşürmediklerini belirterek Türkiye ekonomisini dünyada saygın bir yere taşıdıklarını bildirdi. Mersin limanından kalkan gemilerin artık Türkiye kalitesini dünyaya ulaştırdığına dikkat çeken Erdoğan, birçok ülke ile vizeleri kaldırarak, dünyanın birçok ülkesine el uzatır hale gelindiğini anlattı.

Türkiye'nin artık Kabil'in, Bağdat'ın, Karabağ'ın hakkını savunduğunu Bağdat, Gazze ve Kudüs için ise adalet diye bağırdığını bildiren Erdoğan, şunları kaydetti: "Türkiye artık kendine yakışanı yapıyor. 8 yıl önce dünya ekonomisinde 26. sırada bir Türkiye vardı. Bugün 17. sırada bir Türkiye var. Nereden nereye geldik. 230 milyar dolardan aldığımız milli geliri 650 milyara dolara çıkardık. İhracat 36 milyar dolardı. Bu yıl 115 milyar doları bulacağız. Enflasyonu yüzde 30'dan aldık. Şimdi 8,3. O canavar ne yapıyordu Ayşe ablanın cebini sömürüyordu. Ama bak 30'dan 8'e düştü. Türkiye'nin yüz liranın 70 lirası borçtu, şimdi 25 lirası borç. Devletin borçlanma faizi yüzde 63'tü, şimdi 7–8. Aradaki fark yüzde 55. Bu fark işçinin, çiftinin, köylünün, memurun cebinde kaldı."

Türkiye'yi MHP– DSP– ANAP hükümetinden 23,5 milyar dolar borçla devraldıklarını bildiren Erdoğan, "Ödedik, ödedik şu anda İMF'ye 6.6 milyar dolar borcumuz var. Yalanın iktidarıydı onlar. Merkez Bankası'nın kasasında 26,5 milyar dolar vardı. Şimdi ne var, 75 milyar dolar var. " diye konuştu.

KUMSALLARIN PARTİSİ CHP

Türkiye'ye hep ilkleri yaşattıklarını vurgulayan Erdoğan, 73 milyonun hakkını hukukunu gözettiklerini bildirdi. Ülkedeki herkesi sevdiklerini anlatan Başbakan Erdoğan, "Ülkemde herkes bizim kardeşimiz. Bizim kardeşliğimizi bozmak isteyenlere uzağız. Aramıza fitne fesat sokmak isteyenlere aldanmayın Diyarbakır'da, sevgiyi, aşkı, bütünleşmeyi gördüm."dedi. 12 Eylül'de Kürtlerin iradesine kimsenin ipotek koyamayacağının ortaya çıkacağını dile getiren Erdoğan, "Tek vatan, tek bayrak tek millet kimseye ameliyat yaptırmayız. Bu bayrağın renginde ülkede yaşayan herkesin kanı var. Biz Diyarbakır'a gittik ancak birileri gidemiyor. Diyorum ki Sayın Bahçeli bana konuşma metni hazırlayacağına Diyarbakır'a gel. Mersin'de takılıp kalma. 780 bin kilometrekare vatan topraklarında varız. Bakıyoruz CHP ben sahillerin partisiyim, kumsalların partisiyim diyor."

Karşılarına düzenleri bozulanlar, statükocular ile çetelerin çıktığını ifade eden Erdoğan, her sorunu milletin duası sayesinde çözdüklerini anlattı. Türkiye'nin değişimini gerçekleştirdiklerini kaydeden Erdoğan, Danıştay'ın bazı gecikmeli kararlarından dolayı Türkiye'nin 2,6 milyar dolar zarar uğradığını anlattı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın tam gün yasasını açıklamasından 24 saat sonra Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararı verdiğini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti: "Şu hale bakın. Millet aleyhine verdi kararı. Ben yanlış yaparsam bunun hesabını millete sandıkta veriyorum. Peki Danıştay'ın zararlarının hesabını kim verecek. Yüksek yargı mensuplarının telefon konuşmaları internete düştü. Neler konuşulduğunu duyduğunuz mu, ne tür çirkin planlar kurulduğunu biliyor musunuz. Ne diyorlar. Halk oylamasında hayır çıksın diye İmralı ile ittifak konuşuluyor. Hayır için kirli oyunlara başvuranları millet affeder mi, bu ne gözü dönmüşlüktür."

"AFİŞTE SENİN AMBLEMİN VAR"

Muhalefet partilerinin değişimin önüne geçmek için anayasa değişikliğini karşı çıktıklarını dile getiren Erdoğan, milletin hayrına bir konuda bir araya gelemeyenlerin anayasa değişikliğine hayır konusunda bir araya geldiğini vurguladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Başörtü sorununu ben çözerim" dediğini hatırlatan Erdoğan, "Siz inandınız mı, inanın kendisi de inanmıyor. Bunlar akşam başka sabah başka konuşur. Onun da imzası vardı. Dürüst ol dürüst. Bu oyunları artık milletim yutmuyor. Çarşaflı vatandaşlara CHP rozeti taktılar, Mersin'de ne yaptılar. 12 Eylül'de bunun da hesabını sorun. Bu aldatmacalardan bıktık. Özgürlükler hepimizin ortak mücadelesi olacak. Çünkü senin özgürlüğün benim özgürlüğüm, bunu paylaştık mı iş bitmiştir."

Kılıçdaroğlu'nun bir yere gidip kaysı, bir yere gidip fındık fiyatlarını sorguladığını anlatan Erdoğan işi sulandırdığını bildirdi. CHP'nin yeri geldiğinde darbelerden medet umduğunu anlatan Erdoğan, CHP'nin İstanbul ve Diyarbakır'da astırılan afişleri için ise şöyle dedi: "Rahibe kıyafeti giymeye evet mi afişi astı bu CHP. Yani benim örtülü giyinen vatandaşın kıyafetini rahibe kıyafetine benzettiler. Sapıttılar. Şimdi bu bize ait değil diyorlar. Hükumet bulsun çıkarsın diyor. Benim görevim değil senin görevin. Amblemin var. Bunlarla ilgili birçok şeyler çıkıyor. Sayın Baykal'ın gidişi de böyle oldu. Ortaya kaset çıktı. O andan itibaren ben aday değilim diyordu. Kolkola poz verdiler. Aday değilim dedi. 24 saat geçti. Adaylığı açıklıyorum dedi. Şimdi böyle bir dürüstlük anlayışı olur mu."

Vatandaşları kendileri 12 Eylül'de "Evet" vererek desteğe çağıran Erdoğan, bu anayasa değişikliğiyle Türkiye'de bir milat başlayacağını sözlerine ekledi. 

Yorumlar

Bu Haber Hakkındaki YorumunuzYorumunu Paylaş

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş
En Çok Okunan Haberler
Gülşen'in terlikleri dikkat çekti! 2.650 TL! 1 Gülşen'in terlikleri 2.650 TL!
TRT'den futbolseverlere müjdeli haber gelecek mi? 2 Futbolseverlere müjdeli haber!
29 Eylül Reytingleri belli oldu: Fenerbahçe maçı mı, Bodrum Masalı mı? 3 Fenerbahçe maçı mı, Bodrum Masalı mı?
Akın Öztürk sadece bir kukla; Adil Öksüz cemaatte Genelkurmay Başkanı seviyesindedir 4 Adil Öksüz cemaatin Genelkurmay Başkanıdır
Cumhurbaşkanı Erdoğan yaverini çakı ile sınamış 5 Erdoğan yaverini çakı ile sınamış
Fetö'nün Türkiye'deki 1 numarası Mustafa Özcan 6 Fetö'nün Türkiye'deki 1 numarası Mustafa Özcan
Asrın lideri söylediğini mürekkebi kurumadan inkâr ediyor; çok şükür Lozan 93 yıldır duruyor 7 Yılmaz Özdil: Çok şükür Lozan 93 yıldır duruyor
Nuray Mert, Red Hack sızıntısını yazdı: Erdoğan’a hayran olsam... 8 Nuray Mert: Erdoğan'a hayran olsam...
Akrep Nalan mahkemelik oldu 9 Akrep Nalan'dan şok suçlama
Bir Baba Hindu'nun güzel oyuncusu Nicole Faria: Türkler Bollywood'a fark attı 10 Nicole Faria: Türkler Bollywood'a fark attı
Gökçe Bahadır'a bir ihanet şoku daha 11 Gökçe Bahadır'a ikinci şok!
Şort giydiği için tekmelenen Ayşegül Terzi ile ilgili Adli Tıp raporu 12 Ayşegül Terzi ile ilgili Adli Tıp raporu
Paylaşılamayan adam Ali Ağaoğlu! 13 Ali Ağaoğlu paylaşılamıyor!
Demet Akalın: İkinci hanımı alsın, ondan yapsın 14 Demet Akalın: İkinci eşi üzerime getirebilir
15 Temmuz gecesine ait yeni görüntüler! Teslim olmadan önce... 15 15 Temmuz gecesine ait yeni görüntüler ortaya çıktı
Dünya buna inanıyor: Avril Lavigne aslında 2003 yılında öldü! 16 Avril Lavigne aslında 2003 yılında ölmüş
Bharara'dan Erdoğan'a yanıt: Gülen adını hiç duymamıştım, Google'dan baktım 17 Bharara'dan Erdoğan'a yanıt: Google'dan baktım
Olay fotoğrafla ilgili açıklama yaptı! İhanet var mı? 18 Olay fotoğraf! İlk kez açıkladı
Didem Soydan Can Bonomo'yu unuttu 19 Can Bonomo'ya büyük şok!
Ahmet Çakar'ın ayı ile imtihanı güldürecek 20 Ahmet Çakar'ın ayı ile sınavı