Erdoğan: Yüksek yargıdaki ses kayıtları gözü dönmüşlüktür!

Başbakan Erdoğan, bazı yüksek yargı mensuplarının internete düşen konuşmalarında millet iradesi üzerinde çirkin planlar kurulduğunun ortaya çıktığını söyledi.

04 Eylül 2010 21:03
Erdoğan, 12 Eylül'de anayasa değişikliğine verilecek 'evet' oylarıyla bu tezgahların bozulacağını bildirdi.

Başbakan Erdoğan, 12 Eylül'de yapılacak Anayasa değişikliğiyle ilgili referandum öncesi Mersin'de vatandaşlara seslendi. Erdoğan, buradaki konuşmasında bazı yüksek yargı mensuplarının internete düşen telefon konuşmalarına dikkat çekti. Vatandaşlara "Neler konuşulduğunu duydunuz mu, ne tür çirkin planlar kurulduğunu biliyor musunuz" diye soran Erdoğan, "Halk oylamasında hayır çıksın diye İmralı ile ittifak konuşuluyor. Tunceli'de yol kesip hayır diyeceksiniz diyenle bunlar arasında ne fark var. Hayır için kirli oyunlara başvuranları millet affeder mi, bu ne gözü dönmüşlüktür." diye konuştu.12 Eylül'de Anayasa değişikliğine verilecek "Evet" oyu ile kirli tezgahların, kara bulutların dağıtılacağını dile getiren Erdoğan, "Evet diyerek Türkiye'nin ufkunu aydınlatın ileri demokrasiye geçelim. Kralların hukukundan kuralların hukukuna geçelim." dedi.

Erdoğan, halkın kendilerine verdiği emaneti yere düşürmediklerini belirterek Türkiye ekonomisini dünyada saygın bir yere taşıdıklarını bildirdi. Mersin limanından kalkan gemilerin artık Türkiye kalitesini dünyaya ulaştırdığına dikkat çeken Erdoğan, birçok ülke ile vizeleri kaldırarak, dünyanın birçok ülkesine el uzatır hale gelindiğini anlattı.

Türkiye'nin artık Kabil'in, Bağdat'ın, Karabağ'ın hakkını savunduğunu Bağdat, Gazze ve Kudüs için ise adalet diye bağırdığını bildiren Erdoğan, şunları kaydetti: "Türkiye artık kendine yakışanı yapıyor. 8 yıl önce dünya ekonomisinde 26. sırada bir Türkiye vardı. Bugün 17. sırada bir Türkiye var. Nereden nereye geldik. 230 milyar dolardan aldığımız milli geliri 650 milyara dolara çıkardık. İhracat 36 milyar dolardı. Bu yıl 115 milyar doları bulacağız. Enflasyonu yüzde 30'dan aldık. Şimdi 8,3. O canavar ne yapıyordu Ayşe ablanın cebini sömürüyordu. Ama bak 30'dan 8'e düştü. Türkiye'nin yüz liranın 70 lirası borçtu, şimdi 25 lirası borç. Devletin borçlanma faizi yüzde 63'tü, şimdi 7–8. Aradaki fark yüzde 55. Bu fark işçinin, çiftinin, köylünün, memurun cebinde kaldı."

Türkiye'yi MHP– DSP– ANAP hükümetinden 23,5 milyar dolar borçla devraldıklarını bildiren Erdoğan, "Ödedik, ödedik şu anda İMF'ye 6.6 milyar dolar borcumuz var. Yalanın iktidarıydı onlar. Merkez Bankası'nın kasasında 26,5 milyar dolar vardı. Şimdi ne var, 75 milyar dolar var. " diye konuştu.

KUMSALLARIN PARTİSİ CHP

Türkiye'ye hep ilkleri yaşattıklarını vurgulayan Erdoğan, 73 milyonun hakkını hukukunu gözettiklerini bildirdi. Ülkedeki herkesi sevdiklerini anlatan Başbakan Erdoğan, "Ülkemde herkes bizim kardeşimiz. Bizim kardeşliğimizi bozmak isteyenlere uzağız. Aramıza fitne fesat sokmak isteyenlere aldanmayın Diyarbakır'da, sevgiyi, aşkı, bütünleşmeyi gördüm."dedi. 12 Eylül'de Kürtlerin iradesine kimsenin ipotek koyamayacağının ortaya çıkacağını dile getiren Erdoğan, "Tek vatan, tek bayrak tek millet kimseye ameliyat yaptırmayız. Bu bayrağın renginde ülkede yaşayan herkesin kanı var. Biz Diyarbakır'a gittik ancak birileri gidemiyor. Diyorum ki Sayın Bahçeli bana konuşma metni hazırlayacağına Diyarbakır'a gel. Mersin'de takılıp kalma. 780 bin kilometrekare vatan topraklarında varız. Bakıyoruz CHP ben sahillerin partisiyim, kumsalların partisiyim diyor."

Karşılarına düzenleri bozulanlar, statükocular ile çetelerin çıktığını ifade eden Erdoğan, her sorunu milletin duası sayesinde çözdüklerini anlattı. Türkiye'nin değişimini gerçekleştirdiklerini kaydeden Erdoğan, Danıştay'ın bazı gecikmeli kararlarından dolayı Türkiye'nin 2,6 milyar dolar zarar uğradığını anlattı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın tam gün yasasını açıklamasından 24 saat sonra Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararı verdiğini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti: "Şu hale bakın. Millet aleyhine verdi kararı. Ben yanlış yaparsam bunun hesabını millete sandıkta veriyorum. Peki Danıştay'ın zararlarının hesabını kim verecek. Yüksek yargı mensuplarının telefon konuşmaları internete düştü. Neler konuşulduğunu duyduğunuz mu, ne tür çirkin planlar kurulduğunu biliyor musunuz. Ne diyorlar. Halk oylamasında hayır çıksın diye İmralı ile ittifak konuşuluyor. Hayır için kirli oyunlara başvuranları millet affeder mi, bu ne gözü dönmüşlüktür."

"AFİŞTE SENİN AMBLEMİN VAR"

Muhalefet partilerinin değişimin önüne geçmek için anayasa değişikliğini karşı çıktıklarını dile getiren Erdoğan, milletin hayrına bir konuda bir araya gelemeyenlerin anayasa değişikliğine hayır konusunda bir araya geldiğini vurguladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Başörtü sorununu ben çözerim" dediğini hatırlatan Erdoğan, "Siz inandınız mı, inanın kendisi de inanmıyor. Bunlar akşam başka sabah başka konuşur. Onun da imzası vardı. Dürüst ol dürüst. Bu oyunları artık milletim yutmuyor. Çarşaflı vatandaşlara CHP rozeti taktılar, Mersin'de ne yaptılar. 12 Eylül'de bunun da hesabını sorun. Bu aldatmacalardan bıktık. Özgürlükler hepimizin ortak mücadelesi olacak. Çünkü senin özgürlüğün benim özgürlüğüm, bunu paylaştık mı iş bitmiştir."

Kılıçdaroğlu'nun bir yere gidip kaysı, bir yere gidip fındık fiyatlarını sorguladığını anlatan Erdoğan işi sulandırdığını bildirdi. CHP'nin yeri geldiğinde darbelerden medet umduğunu anlatan Erdoğan, CHP'nin İstanbul ve Diyarbakır'da astırılan afişleri için ise şöyle dedi: "Rahibe kıyafeti giymeye evet mi afişi astı bu CHP. Yani benim örtülü giyinen vatandaşın kıyafetini rahibe kıyafetine benzettiler. Sapıttılar. Şimdi bu bize ait değil diyorlar. Hükumet bulsun çıkarsın diyor. Benim görevim değil senin görevin. Amblemin var. Bunlarla ilgili birçok şeyler çıkıyor. Sayın Baykal'ın gidişi de böyle oldu. Ortaya kaset çıktı. O andan itibaren ben aday değilim diyordu. Kolkola poz verdiler. Aday değilim dedi. 24 saat geçti. Adaylığı açıklıyorum dedi. Şimdi böyle bir dürüstlük anlayışı olur mu."

Vatandaşları kendileri 12 Eylül'de "Evet" vererek desteğe çağıran Erdoğan, bu anayasa değişikliğiyle Türkiye'de bir milat başlayacağını sözlerine ekledi. 

Yorumlar

Bu Haber Hakkındaki YorumunuzYorumunu Paylaş

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş
Aslı EnverAslı Enver
Psikopat sevgililerPsikopat sevgililer
Çin'in en seksi annesi yarışmasıÇin'in en seksi annesi yarışması
Kur'an'da geçen isimlerKur'an'da geçen isimler
Damla ErsubaşıDamla Ersubaşı
2000'lerin efsane dizileri2000'lerin efsane dizileri
Sevgilisi için gül çalan genç kameradaSevgilisi için gül çalan genç kamerada
Meclis'te Süleyman Soylu ve Garo Paylan kavgasıMeclis'te Süleyman Soylu ve Garo Paylan kavgası
HDP'li vekil Geveri'ye polis müdahalesiHDP'li vekil Geveri'ye polis müdahalesi
Survivor'ın en büyük sorunu: YemekSurvivor'ın en büyük sorunu: Yemek
Poyraz Karayel 45. bölüm fragmanıPoyraz Karayel 45. bölüm fragmanı
Gecenin Kraliçesi 6. bölüm fragmanıGecenin Kraliçesi 6. bölüm fragmanı
En Çok Okunan Haberler
Tuba Ünsal: Ben de arkadaşımdan çocuk yaptım1Tuba Ünsal: Ben de arkadaşımdan çocuk yaptım
Eliz Sakuçoğlu'ndan sitemli açıklama2Eliz Sakuçoğlu'ndan sitemli açıklama
Tesettürlü Barbie Instagram fenomeni oldu3Tesettürlü Barbie Instagram fenomeni oldu
Murat Boz ve Aslı Enver'in aşk pozu4Murat Boz ve Aslı Enver'in aşk pozu
Whatsapp'ta bunu yazan bir daha online olamayacak5Whatsapp'ta bunu yazan bir daha online olamayacak
Akşam: Erdoğan ailesi için Silivri'de koğuş hazırladılar!6Akşam: Erdoğan ailesi için Silivri'de koğuş hazırladılar!
Songül Karlı: Ağzı bozuk insanlar programa alınmıyor7Songül Karlı: Ağzı bozuk insanlar programa alınmıyor
Yılmaz Özdil'in yazısında küfür şoku!8Yılmaz Özdil'in yazısında küfür şoku!
Ece Uslu: 3,5 aydır beraberiz9Ece Uslu: 3,5 aydır beraberiz
Ortaokul öğrencisinin giydiği elbise ortalığı karıştırdı10Ortaokul öğrencisinin giydiği elbise ortalığı karıştırdı