Doğu Perinçek'ten darbeye tepki: Türkiye seninle Maduro!

Trump'ın, Venezuela'daki muhalefet lideri Juan Guaido'yu geçici cumhurbaşkanı olarak tanımasına Genel Başkanımız Doğu Perinçek'ten tepki...

Eklenme: 24 Ocak 2019 01:27 - Güncelleme: 24 Ocak 2019 01:31

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela'daki muhalefetin lideri Juan Guaido'yu geçici cumhurbaşkanı olarak tanıdığını açıkladı. Bu açıklamaya Vatan Partisi'nden Trump'a tepki, Venezuela Devlet Başkanı Maduro'ya destek geldi. 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Venezuela'daki muhalefetin lideri Juan Guaido'yu geçici cumhurbaşkanı olarak tanıdığını açıklaması üzerine sosyal medya hesabından, ABD Başkanı Trump'a tepki gösterdi. Venezuela Devlet Başkanı Maduro'ya destek mesajı yayımladı:

Perinçek, "Trump Venezuela kararıyla kendisini yasa dışı ilan etmiştir.Hiçbir devletin başka bir devletin yönetimini tayin yetkisi yoktur. ABD emperyalizmi dünyanın her köşesinde yenilmektedir. Venezuela'da da tezgahladığı darbeler ve suikastlar başarısız olmuştur.

Venezuela halkı devrimci önder Nicolas Maduro'nun etrafında kenetlenerek Trump'a gereken cevabı verecektir. Vatan Partisi olarak Venezuela devleti, milleti ve devrimci önder Maduro ile birlikteyiz. ABD tertibi kesinlikle bozguna uğrayacaktır. Ankara'dan Venezuela halkına selam. Türkiye seninle Maduro!" dedi.