Diriliş Ertuğrul yeni sezona ne zaman başlıyor?

TRT1'in dikkat çeken dizisi Diriliş Ertuğrul yeni sezona ne zaman başlıyor?

Eklenme: 12 Ekim 2017 00:12 - Güncelleme: 12 Ekim 2017 00:16

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonunun başlaması büyük bir heyecanla bekleniyor. Diriliş Ertuğrul’da yeni sezonun başlamasına kısa bir süre kaldığı tahmin ediliyor, yeni bölüm fragmanının yayınlanması da buna en büyük kanıt olarak görülüyor. Diriliş Ertuğrul’un geçtiğimiz sene 26 Ekim’de başlaması bu sene için yakın tarihlerde başlayabileceğinin habercisi olarak görülüyor. İlk tanıtımın çıkmasının ardından heyecan da doruğa ulaştı. Panik yaratan fragmanda Ertuğrul Bey’in cenazesinin gösterilmesi ile izleyicilerin kafası karıştı. Diriliş Ertuğrul yeni sezonu hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni sezonu için geri sayım devam ediyor. TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlayacak? Diriliş Ertuğrul 92. bölüm fragmanı panik yarattı. İşte Diriliş Ertuğrul dizisinin 4. sezonu ile ilgili tüm detaylar…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ SEZON NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Diriliş Ertuğrul'un ne zaman başlayacağı merak edilirken ilk bölüm fragmanında Ertuğrul Bey'in başına gelenler, Ertuğrul Bey gerçekte nasıl öldü sorularının sorulmasına neden oldu. Diriliş Ertuğrul'da yeni sezon ne zaman başlayacak sorusu sorulurken dizi hakkında gelişmeler de sürüyor. TRT'den resmi açıklama gelmediği halde dizinin ekim ayı içinde başlaması bekleniyor. Ertuğrul’un geçen sezonu 26 Ekim’de başlamıştı. Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonu ekimin son haftasında başlayabilir…

ERTUĞRUL BEY KESİN OLARAK ÖLMEYECEK!

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezon fragmanında Ertuğrul Bey’in ölmesi izleyiciyi meraklandırdı, ancak Ertuğrul Bey gerçekte eceliyle öldüğü için bu sahnenin bir rüya ya da hayal olduğu anlaşılıyor. Peki Ertuğrul Bey gerçekte nasıl öldü? Ertuğrul Gazi, yöneticiliği döneminde aşiretinin nüfusunun az olmasından dolayı barış merkezli, tedbirli ve ihtiyatlı bir siyaset izledi. Çevresinde bulunan Türkmen beylikleri ve Bizans (İnegöl-Karacahisar-Bilecik) tekfurlarıyla daima iyi geçinip onların durumlarını ve siyasi şartları gayet iyi değerlendirerek başında bulunduğu aşiretini ve idaresi altında yaşayanları sulh ve sükûn içinde yaşattı. Ertuğrul Gazi, emri altındaki topraklarda yaşayan halk tarafından çok sevilen ve sayılan bir kişiydi. Söğüt'teki Hıristiyan tebaası da Ertuğrul Gazi'yi yürekten seviyor ve sayıyordu. Yurt tuttuğu bölgede huzur ve güveni sağladı. Ertuğrul Gazi, 1281 senesinde 93 yaşlarında iken Söğüt'te vefat etti.

İşte dizinin yeni sezon fragmanı:

ENGİN ALTAN DÜZYATAN DİZİDEN AYRILACAK MI?

Diriliş Ertuğrul'un geçtiğimiz gün yayınlanan fragmanı dizinin hayranları üzerinde panik etkisi yarattı. Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonunu büyük merakla bekleyen izleyiciler Ertuğrul'un arkasından tutulan yası görünce “Ertuğrul ölecek mi?” sorusunu sormaya başladı. Peki Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonu başlayacak, Ertuğrul ölecek mi?
Sık sık Diriliş Ertuğrul’dan ayrıldı haberlerinin çıkmasına cevaben geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Engin Altan Düzyatan bu haberlerin asılsız olduğunu’Bu haberlerin bizimle alakası yok. Birileri benim diziden çıkmamı istiyor herhalde. Ben diziden çıkmıyorum, önümüzdeki sezonda da oynamaya devam edeceğim. Hayalim oyuncu olmaktı ve tiyatro yapmaktı. Ben aşık olduğum mesleği yapıyorum. Diriliş öncesi en büyük dönüm noktası olarak gördüğüm’, Bir Bulut Olsam’ dizisi var, film olarak da Anadolu Kartalları’nın benim için yeri çok başkadır. Geçmişe dönüp baktığımda keşke bu yapımda oynamasaydım dediğim bir proje yok. Ama bir önceki bölümü izlediğimde keşke bu sahneyi böyle oynasaydım dediğim oluyor zaman zaman” ifadelerini kullandı..

ERTUĞRUL GAZİ GERÇEKTE NASIL ÖLDÜ?
Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonunu büyük merakla bekleyen izleyiciler Ertuğrul’un arkasından tutulan yası görünce “Ertuğrul ölecek mi?” sorusunu sormaya başladı. Peki Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonu başlayacak, Ertuğrul ölecek mi? Ertuğrul Gazi, yöneticiliği döneminde aşiretinin nüfusunun az olmasından dolayı barış merkezli, tedbirli ve ihtiyatlı bir siyaset izledi. Çevresinde bulunan Türkmen beylikleri ve Bizans (İnegöl-Karacahisar-Bilecik) tekfurlarıyla daima iyi geçinip onların durumlarını ve siyasi şartları gayet iyi değerlendirerek başında bulunduğu aşiretini ve idaresi altında yaşayanları sulh ve sükûn içinde yaşattı. Ertuğrul Gazi, emri altındaki topraklarda yaşayan halk tarafından çok sevilen ve sayılan bir kişiydi. Söğüt'teki Hıristiyan tebaası da Ertuğrul Gazi'yi yürekten seviyor ve sayıyordu. Yurt tuttuğu bölgede huzur ve güveni sağladı. Ertuğrul Gazi, 1281 senesinde 93 yaşlarında iken Söğüt'te vefat etti. Türbesi Söğüt'tedir. Her yıl eylül ayının 2.haftası pazar günü anma törenleri yapılmaktadır.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SÖZLÜĞÜ
Akçe
Gümüş para
Alp
Yiğit, kahraman, savaşçı
Bastırma
Kurutulmuş tuzlu et, pastırma
cezir vakti
Çekilme vakti
Dirhem
Okkanın dört yüzde birine eşit olan, 3,207 gramlık eski bir ağırlık ölçüsü
Er
Erkek
Evladӟ iyal
Çoluk çocuk. Evladlar ve karısı.
Herc-u merc
Darmadağınık. Karmakarışık. Allak bullak.
Hilaf
Yanlış, yalan
İhvan
Yakın dostlar, arkadaşlar, kardeşler
Kargı
Silah olarak kullanılan, ucu sivri ve demirli uzun mızrak
Kefere
Müslüman olmayanlar, kafirler
Konstantinapol
Eski dilde İstanbul
Kös
Savaşlarda, alaylarda at, deve veya araba üzerinde taşınan ve işaret vermek için kullanılan büyük davul
Maraz
Hastalık. 2. mec. Dayanılması güç durum
Maruf
Herkesçe bilinen, tanınan, belli, sanlı
Med vakti
Yükselme zamanı
Mel”un
Tanrı tarafından lanetlenmiş olan, lanetli
Minber
Camilerde hutbe okunan merdivenli, yüksekçe yer
Muhkem
Sağlam, sağlamlaştırılmış
Muştu
Sevindiren haber, sava, müjde, erim
Mümbit
Verimli
Nahak
Haksız, gereksiz
Nefer
Asker
Nöker
Moğolda asker
Oba
Göçebelerin konak yeri
Otacı
Çeşitli bitkilerle tedavi uygulayan kişiler için halk arasında hekim veya eczacı anlamında kullanılan bir unvan (Bugünkü karşılığı aktar)
Otağ
Büyük ve süslü çadır, Bey çadırı
Pusat
Silah, zırh vb. savaş aleti
Sancak
Bayrak, liva
Sini
Üzerinde yemek de yenilebilen yuvarlak, bakır veya pirinçten büyük tepsi
Subaşı
Şehirlerin güvenlik işlerine bakan görevlilerin başı
Tac-u taht
Üzerine oturulan taht.
Tamga
İm, damga
Tecrit
Ayırma, ayrı tarafta tutma.
Teessür
Üzüntü
Temaşa
Hoşlanarak bakma, seyretme.
Tevessül
Girişme, yönelme.
Tevhithane
Zikir yapılan yer.
Toy
Ziyafet, düğün, toplantı.
Töre
Bir toplulukta benimsenmiş, yerleşmiş davranış ve yaşama biçimlerinin, kuralların, görenek ve geleneklerin, ortaklaşa alışkanlıkların, tutulan yolların bütünü, adet.
Ulak
Haberci
Yargu
Hüküm, muhakeme
Zapt-u Rapt
Kontrol altına alma.
Zihgir
Oku fırlatmak için başparmağa takılan yüzük.
Zülfikar Kılıcı
Hz. Ali'nin çift uçlu kılıcına verilen isim.
YENİ SEZONDA BAZI KARAKTERLER OLMAYACAK!
Sabah’ın haberine göre, yeni sezon ile ilgili ilk ayrıntılar ise gelmeye başladı. İşte Diriliş Ertuğrul’un 4.sezonunda ayrılacak oyuncular: Alâeddin Keykubad, Hayme Ana, Komutan Ares, Sadettin Köpek, Çolpan Hatun. (Sözcü)