Cumhurbaşkanı Erdoğan: Namussuz katillerin çoğalması katlanır bir şey değil

Erdoğan "Namussuz katillerin çoğalması katlanır bir şey değil. Bunların caddelerde yürüyen bir kadına omuz atıp ondan sonra tekmelemek yumruklamak, bu tür ahlaksız, adi kişilerin bu toplumun içinde yer almasını ben hazmedemiyorum"dedi.

Eklenme: 12 Ekim 2017 15:00 - Güncelleme: 12 Ekim 2017 15:04

Beştepe'de 81 ilin valisine seslendi. "Uyuşturucu ile mücadele arkadaşlar öncelikli görevimizdir" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi: "Siz işinizi iyi yaparsanız, size yönelik dışarıdan müdahale zeminini ortadan kaldırmış olursunuz. Devlet kapısı, unutmayın, umut kapısıdır. Valilik demek sadece evrak işlerinin görüldüğü, devletin soğuk yüzünün görüldüğü yer değildir. Bence merkez valiliği valilik değildir. Onun için görevde olduğunuz noktalardaki hizmetiniz çok önemlidir. Bunları yapacağız. Yapmazsanız arkadaşlar kusura bakmayın ben size hakkımı helal etmem. Biz sizi buralara bunun için getirdik. Valiliğin kapısı açık olduğu sürece vatandaş sizinle arasına başkalarını sokma ihtiyacı duymaz.

ASAYİŞTEKİ GEVŞEMEYİ GİDERMELİYİZ

Asayişteki, gevşeme mi diyeyim, işin ucunu kaçırmak mı diyeyim, namussuz katillerin çoğalması katlanır bir şey değil. Bunların caddelerde yürüyen bir kadına omuz atıp ondan sonra tekmelemek yumruklamak, bu tür ahlaksız, adi kişilerin bu toplumun içinde yer almasını ben hazmedemiyorum. Demek ki eksiklerimiz var. Emniyet teşkilatımızı yöneten sizsiniz. Emniyet teşkilatımızı çok daha iyi yönetmeniz lazım. Ama bazı yerlerde, açık konuşuyorum, maalesef emniyet müdürlerimiz valilerimiz arasında bazı sıkıntıların olduğunu müşahede ediyorum."