"Bu haberler tümüyle gerçek dışıdır!!!" Emre'den odatv.com'a tekzip!!!

odatv.com 2 Nisan 2008 tarihinde ünlü futbolcu Emre Belözoğlu'nun 'AKP'nin kapatılma davasına ünlü futbolcu Emre Belözoğlu'ndan büyük tepki' başlığı ile Emre Belözoğlu'nun AKP'yi kapatma davasına ilişkin tepkisini ele alan bir haber yapmıştı...

Eklenme: 05 Nisan 2008 12:13 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 08:24

Yapılan habere göre, Belözoğlu MSN'indeki 'kişisel ileti' bölümüne şu cümleleri yazmıştı: 'Kapı ziline oynayan Türk milleti! Size Tansular, Mesutlar, Denizler layık!'

"Türkiye'de tüm gündem bu davaya kilitlenmişken, İngiltere'de bulunan Bölezoğlu'nun sanal alemdeki bu ilginç çıkışını görenler, hem gülümsüyor hem de hayli şaşırıyor." Yorumu ile Belözoğlu'nu haber yapan odatv.com sitesi, bugün ise futbolcunun avukatı aracılığı ile gönderilen 'ihtar' nitelikli yazıyı yayınlayarak kendi haberlerini yalanladılar. İşte siteye gönderilen 'ihtar' yazısı;

odatv.jpg

  1. Şirketinizin internet sitesinde "AKP'nin kapatılma davasına ünlü futbolcu Emre BELÖZOĞLU'ndan büyük tepki" başlıklı haber yayımlanmıştır. Mevcut haberde Yargıtay Başsavcısı'nın AKP'ye açtığı kapatma davasına müvekkilin birtakım yorumlar yaptığına yönelik iddialar bulunmaktadır.

  2. Bu haberler tümüyle gerçek dışıdır. Müvekkilim herhangi bir siyasi partiyle yakınlığı bulunmamaktadır.

  3. Müvekkil Türk Milli Takımı'nın formasını giymiş, yapmış olduğu hizmetlerle ülkemizin tanıtımına önemli katkılarda bulunmuştur. Yaşam tarzı ve sosyal ilişkileri yönünden de her zaman için topluma örnek olmuştur.

  4. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizde yasama, yürütme ve yargı erklerinin birbirinden bağımsız çalıştığını müvekkil bilmekte olup, bu erklerin işleyiş şekillerine her zaman için saygı duymuştur. Yazıda kaleme alındığı gibi Türk milletini ve birtakım siyasi kişileri aşağılayıcı tabirler hiçbir zaman kullanmamıştır.

  5. Haber, gereken özen ve araştırma yapılmadan kaleme alınmıştır.

  6. Yalan haber nedeniyle şirketinizin okuyucularından özür dileyerek gerekçeleri düzelttiğimiz şekli ile aynı sayfada haberin kapsadığı alan içerisinde ve aynı büyüklükteki başlıkla kamuoyuna yansımasını ihtaren bildiririz.

  7. Basın Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince gereğinin yapılmasını tüm talep dava ve delil ikame etme haklarımız saklı kalmak kaydı ile ihtaren bildiririz. 

EMRE  BELÖZOĞLU
VEKİLİ
AV. TARKAN ŞAHİNTAŞ

Etiketler : Emre Belözoğlu