Beşiktaşlı Esra Erol'dan Fenerbahçeli Müge Anlı'ya olay gönderme!

Beşiktaşlı sunucu Esra Erol, Fenerbahçeli meslektaşı Müge Anlı'ya bu sözlerle yanıt verdi.

Eklenme: 20 Nisan 2018 19:17 - Güncelleme: 20 Nisan 2018 19:23

Ziraat Türkiye Kupası'nda olaylar nedeniyle yarıda kalan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin tartışmaları televizyona taştı. Maçta Fenerbahçe formasıyla tribünde yer alan gelen Müge Anlı, programında olayları değerlendirirken, Beşiktaşlılığı ile bilinen Esra Erol da kendi programında mesaj gönderdi.

Posta'nın haberine göre Müge Anlı Kadıköy'de yaşanan olaylarla ilgili, "Yöneticilere çok büyük görev düşüyor. Yöneticiler açıklamalarına dikkat edecekler. Futbolcular dönüp taraftarlara saldırmayacaklar. Sen futbolcusun, o taraftar orada olduğu için sen para kazanıyorsun. Taraftar her şeyi söyleyebilir ama sen futbolcu olarak taraftara dönüp saldıramazsın. Bunları yapanlar olduğu zaman meslekten men edilmesi lazım ki biz huzur içimizde çoluğumuzla çocuğumuzla gidip seyirler yapabilelim." demişti. Müge Anlı'nın bu ifadeleri sosyal medyada çok fazla tepki çekti. Siyah beyazlı taraftarlar o sözlerin kullanıldığı programın videosunu paylaşarak sitem etti.

ESRA EROL'DAN CEVAP GELDİ

Esra Erol ise Müge Anlı'ya cevap niteliğindeki açıklamasında şu sözleri sarf etti: Gerçek taraftarları bir tarafa bırakıyorum, kendini bilmez holiganlara sesleniyorum. Hangi takımı tutarsanız tutun, sahadaki futbolcuya küfretme hakkına sahip değilsiniz. Unutmayın o sahadaki de insan, onun da duyguları var. Özellikle bir futbolcunun ölmüş ailesine ya da aile bireylerine küfretmek ne bizim geleneğimize ne insanlığımıza sığar. Tüm takımlarının gerçek taraftarlarına sesleniyorum. İçinizdeki futbol teröristlerini bir an önce temizleyin. Bizlere ve sizlere yakışan budur.