Aydilge'den bir ilk! Duygusal anlar yaşadı

Ünlü şarkıcı Aydilge, yeni teklisi Gece Uyku Tutmazsa'da bir ilke imza attı.

Eklenme: 12 Ocak 2018 20:06 - Güncelleme: 12 Ocak 2018 20:11

Besteci, söz yazarı ve yorumcu kimliğiyle pop müziğe alternatif bir bakış açısı kazandıran Aydilge, yeni teklisi 'Gece Uyku Tutmazsa'yı müzikseverler ile buluşturdu.

Hareketli parçaları ve dizilere yaptığı şarkılarıyla ön plana çıkan Aydilge, yeni albümünün de habercisi olan 'Gece Uyku Tutmazsa' ile melankolik ve duygusal bir parçaya imza attı.

Yeni yıla yeni imajı ve teklisi ile 'merhaba' diyen şarkıcı, aynı zamanda ilk kez sevgilisi için bir şarkı yaptığını söyledi. 19 Haziran'da evleneceği keman sanatçısı Utku Barış Andaç için kaleme aldığı 'Gece Uyku Tutmazsa'yı piyasaya süren Aydilge, heyecandan gece uyku tutmayan aşıkları anlattığı şarkısını Erdi Sevinç yönetmenliğinde kliplendirdi. Klipte sevgilisinin fotoğraflarına bakarak özlem gideren bir genç kadını canlandıran Aydilge, gerçek hayattaki nişanlısının fotoğraflarıyla karşılaşınca duygulu anlar yaşadı.

Çekim ekibi tarafından hazırlanan Utku Barış Andaç'ın fotoğrafları, Aydilge'ye sürpriz oldu. Keman sanatçısı olan Andaç'ın şarkıda çaldığı solosuna eşlik eden görüntüler, gerçek ile kurgunun bir arada yaşandığı duygu yoğunluğuna neden oldu.