Amazon CEO’su Jeff Bezos’a çıplak fotoğrafla şantaj

Amazon’un patronu ve aynı zamanda dünyanın en zengin ismi olan Jeff Bezos, tabloid gazetesi National Enquirer’in, çıplak fotoğraflarını yayımlamakla kendisini tehdit ettiğini iddia etti.

Eklenme: 08 Şubat 2019 12:08 - Güncelleme: 08 Şubat 2019 12:53

Kendisine gönderilen tehdit mektuplarını yayınlayan Bezoz, Benim pozisyonumda bir kişi bu tür bir zorbalığa dayanamıyorsa, kaç kişi dayanabilir? ifadesini kullandı.

Amazon CEO’su Jeff Bezosun, kişisel bloğunda National Enquirer’in kendisine şantaj yaptığını iddia ederek kendisine gönderdikleri yazışmaları yayınlaması ABDde büyük yankı yaptı.

Washington Postun da sahibi olan Bezos, sevgilisi Lauren Sanchez ile aşkını ortaya çıkaran fotoğrafları, yine ilk olarak ABD Başkanı Donald Trump’ın yakın arkadaşı David Pecker’ın CEO’su olduğu National Enquirer dergisinde yayınlanmıştı.

ABD’de süpermarketlerde satılan National Enquirerin bağlı olduğu American Media Inc. (AMI) şirketi hakkındaki soruşturmadan geri çekilmediği sürece, açık fotoğraflarının yayınlanmasıyla tehdit edildiğini kaydeden Bezos, bu tehditlere boyun eğmeyeceğini belirterek, epostalarda yer alan fotoğraflarla ilgili bilgileri de yayınladı.

Derginin editörü Dylan Howard tarafından gönderilen e-postalarda, Bezos’un sol elinde telefon tutarken çıplak çekilmiş fotoğraflarının bulunduğu, ayrıca Bezosun evlilik yüzüğünün de görüldüğü fotoğraflar arasında sevgilisi Lauren Sanchezin de dekolte fotoğraflarının bulunduğu iddia edildi.

Amazonun sahibi Bezos, National Enquirer’in eski Los Angeles TV sunucusu olan sevgilisi Lauren Sanchez’le olan ilişkisini ilk ortaya çıkarıp yayınlaması sonrasında eşi McKenzie ile boşanmıştı. Bezos, bu olay sonrasında özel dedektif Gavin de Becker’i bu sızıntıyı bulması için görevlendirmişti.

(DHA)