Aman dikkat!!! Kar kazaları görenleri şok etti!!! İşte o görüntüler!!! VİDEO

Yozgat'ta buzlu ve karlı yollarda bir çok kaza meydana geldi. Karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir gencin kayan bir aracın altındaki hayatta kalma mücadelesi izleyenleri şok ediyor...

Eklenme: 04 Ocak 2008 16:46 - Güncelleme: 27 Eylül 2015 23:54

 

 

 

Yozgat'ta dün sabahtan itibaren devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Bugün sabah kar kalınlığı 10 santimetreyi geçerken, yolların buzlanması kazalara neden oldu. Gece Sorgun-Sarıkaya ilçe yolunda Necati Susuz (57) yönetimindeki 31 RU 018 plakalı kamyon, buzlanma nedeniyle önde giden 59 SD 556 plakalı tıra arkadan çarptı. Kazada kamyon şoförü Necati Susuz olay yerinde hayatını kaybetti.

Şehir merkezinde buzlanma nedeniyle araçlar birbirine girerken, bazı vatandaşlarda ayakta durmakta güçlük çekti. Sabah okula giden bir öğrenci ayağı kayıp otomobilin önüne düşünce ölümden döndü. Gece tuzlama ve kar kürüme çalışması yapan Yozgat Belediyesi tuzlama aracı devrilince, belediye sokakları tuzlamada güçlük çekti. 

Tuzlama yapılmayan İmam Hatip Lisesi Caddesinde kayan 4 araç birbirine girdi. Buzlanma nedeniyle duramayan öğrenci servisi ise kaldırıma çarparak durmak için büyük bir mücadele verirken, çevreden gelen vatandaşlar, içerisinde öğrenci bulunan servisi durdurmak için geri geri itme çalışmaları fayda vermeyince, servis 300 metrelik yokuşu kayarak indi.

Yozgat Çedaş İl Müdürlüğü kar nedeniyle 3 köyün elektriğinin kesik olduğunu, onarım çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Karayolları 65. Şube Şefi Hüsamettin Dayı, karayollarında kar kürüme ve tuzlama çalışmasının sürdüğünü belirterek, her hangi bir sıkıntının olmadığını söyledi.

Karın tadını ise dersleri boş geçen öğrenciler çıkardı. Öğrenciler buz tutan yolda kayarken, yolda kalan araçlara da yardım etti. Öte yandan kaza yerine gelen trafik polisleri de yolun açılması için araçların kurtarılmasına yardımda bulundu.

Etiketler : Kaza, Kar