Ajanda: Haftanın filmi, haftanın kitabı, kültür ve sanat etkinlikleri

Haftanın kültür ve sanat olaylarından derlediğimiz Ajanda sayfamızda bakın yeni neler var?

Eklenme: 07 Şubat 2019 22:35 - Güncelleme: 07 Şubat 2019 23:29

AJANDA FARESİ / Ferda İskitoğlu

HAFTANIN ETKİNLİĞİ

SES VE IŞIĞIN BULUŞMASI

Sonar Istanbul, Digilouge ‘un katkılarıyla 8-9 Mart tarihlerinde Zorlu PSM’de sıra dışı deneyime hazır olun. İki güne yayılacak olan görsel-işitsel (audio-visual/AV) birbirinden güzel şovlara imza atacak. Etkinlik SonarScreen ve SonarHall sahnesinde gerçekleşecek.

Don Chisciotte (Don Kişot)

Serra Yılmaz bu sezon yeni oyunu “Don Chisciotte (Don Kişot) ile tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. Alessio Boni ile başrollerini paylaşacak olan Yılmaz, tiyatro oyununda Don Kişot’un yol arkadaşını canlandırıyor.

HAFTANIN FİLMİ

ORGANİZE İŞLER SAZAN SARMALI

İlki 2005 yılında vizyona giren "Organize İşler" filminin devam filmi olan "Organize İşler Sazan Sarmalı"nda, Asım Noyan (Yılmaz Erdoğan) ve çetesi her zamanki dolandırıcılıklarına devam etmektedir. Asım'ın sevgili kızı Nazlı (Bensu Soral) büyümüştür ve artık babasının bu kirli dolapları bırakmasını ister. Asım'ın ise oltasına atlamaya hevesli olan sazanların peşini bırakmaya hiç niyeti yoktur. Fakat bir gün başlarına beklemedikleri bir iş gelir. Dolandırıcılar kralının kızı Nazlı dolandırılmıştır. Asım'ın ise elbette bu harekete verilecek iyi bir cevabı vardır. Çetesiyle birlikte "sazan sarmalı" adını verdiği bir üç kağıdın organizasyonuna başlar.

HAFTANIN KİTABI

FERDA

Ebru Cündübeyoğlu’nun “FERDA” adlı kitabı çıktı. Emekli felsefe hocası Ferda Şile’de tek başına yaşamaktadır. Yazdığı fantastik romanlarla edebiyat dünyasında kendine hatırlı bir yer edinen Ferda gitgide yazmakta zorlandığını, soyut düşünme yeteneğini kaybetmeye başladığını fark eder.

Yazdıklarının arası iyice açılmaya başlayıp birtakım unutkanlıklar da baş gösterince doktora gitmeye karar verir. Konulan teşhis, hayatının iplerini sıkı sıkı tutmaya alışkın, yaşamını beyniyle yöneten Ferda için tambir yıkım olur.

Alzheimer beynini tamamen ele geçirip bedenini boş bir kabuk haline getirmeden harekete geçmek zorundadır. Canından çok sevdiği kızına yük olmamak Ferda için hayat memat meselesidir artık.