Adnan Oktar İsrail'e ne sattı? İşte casusluk suçlamasının nedeni!

Adnan Oktar'a yöneltilen suçlamarlardan birisi de "siyasi ve askeri casusluk" yapmak... Bu suçlamanın nedeninin, Oktar'ın İsrail'e devlet sırlarını aktardığı iddiası olduğu öğrenildi.

Eklenme: 12 Temmuz 2018 14:12 - Güncelleme: 12 Temmuz 2018 14:18

Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar'ın bir İsrail milletvekiline, Türkiye ile ilgili devlet sırlarını aktardığı iddia edildi.

Oktar'a yöneltilen 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasının nedeninin de İsrailli milletvekili Yehuda Glick'le yaptığı görüşmelerde devlet sırlarını aktarması olduğu öne sürüldü.

Sözcü gazetesinin haberine göre, casusluk suçlamasının kaynağı Adnan Oktar ile İsrailli Milletvekili Glick arasında bir otelde yapılan görüşmeler. İşte Sözcü'nün konuyla ilgili haberi...

POLİS İZLERKEN BİLGİ AKTARDI

Oktar'ı izleyen polis, onun İsrailli milletvekili Yehuda Glick ile görüştüğünü tespit etti. İsrailli misafirini İstanbul'daki bir otelde ağırlayan Oktar'ın ona bazı bilgiler aktardığı ortaya çıktı.

O DA MOSSAD'A GÖTÜRDÜ

Yine iddiaya göre Oktar ve adamlarının, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarıyla ilgili edindikleri bilgileri İsrail'e aktardığı araştırılıyor. Polis, bu milletvekilinin de bu bilgileri İsrail'in gizli haber alma teşkilatı MOSSAD'a aktardığını belirledi."

KAÇAN KEDİCİK NE DEMİŞTİ?

Adnan Oktar'dan kaçan eski kedicik Ceylan Özgül, kaçma nedenlerinden birisinin devlet aleyhine faaliyetler olduğunu söylemişti.

Özgül, "Ben özellikle devlete saldıran, Türk  devletinin bilgisi olmadan yurtdışında yapılan faaliyetleri fark ettim. Bu vicdanımı çok rahatsız etti, o şekilde kaçtım." dedi.

(İnternethaber)