TV8 kanalına talip olan Maxam Holding kimdir? Acun Ilıcalı'nın zor kararı

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8'i tamamen satmaya hazırlandığı haberi medyaya bomba gibi düştü. Bazı internet sitelerinde Acun Ilıcalı'nın satış için Medical Park ile anlaştığı iddia edildi. Ancak Medyafaresi.com, Maxam Holding'in teklifinin gündemde olduğunu duyurdu.

Eklenme Tarihi: 12 Mart 2019

1990 yılında MNG Medya Grubu tarafından yayın hayatına start veren ancak 2013 yılında yurt dışından Türkiye'ye uyarladığı yarışmalarla medya patronu haline gelen Acun Ilıcalı tarafından 70 milyon dolar karşılığında satın alınan Tv8 kanalı hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı.

Kanal için, Azerbaycanlıların sahip olduğu Global Medya Group A.Ş, Maxam Holding ve Medical Park şirketleri yarışa girmiş durumda. Acun Ilıcalı'nın, önce Global Medya Group A.Ş ile görüştüğü, ancak ardından Medical Park ile yapılan görüşmede satış için anlaşmaya vardığı iddiaları ortaya atıldı.

İlk teklif Azeri Socar / Global Grubundan:

TV 8'i 70 milyon dolara satın alan ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı kanalın değerini kısa sürede 400 milyon dolara çıkardı. Bu da yatırımcıların ilgisini çekti.. Acun Ilıcalı'nın son dönemde Türkiye'ye medya yatırımı yapan Azerbaycan merkezli Global Medya Group A.Ş. ile görüştüğü medya kulislerine yansımıştı.

Haber Global kanalının sahibi olan Azeri iş adamları, bir ulusal kanal satın almak için kolları sıvadı. Global Medya Group A.Ş. yönetimi, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV 8'i satın almak için görüşmeler yaptı. Ancak bu grupla Acun satış konusunda anlaşamadı.