Tülin Şahin'den yaz tatili için öneriler

Star TV’de Tülin Şahin ile Moda programını sunan Tülin Şahin, Hürriyet gazetesine yaz tatili için öneriler yazdı.

Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2018

ARAYI KAPATIN

Tercihinizi straplezden yana kullanmadıysanız, güneşlenirken bikini askılarınız omuzlarınızda iz bırakabilir. Ancak telaşa gerek yok. Kullanacağınız bir “self-tanner” ürünüyle oluşan bu renk farkını kapatmanız mümkün.

EN DOĞAL ANTI-AGING

Güneşin altında bol bol su için. Cildiniz ve vücudunuz bunun için size teşekkür edecek! Cildi içten nemlendirmek çok önemli. Su, anti-aging görevi görür.

CİLT DOSTU MEYVE

Yazın bol bol kayısı tüketin. Çünkü bu mükemmel meyve, tam bir cilt dostudur. Zaten bu nedenle birçok kremin içeriğinde kayısı çekirdeği bulunur.

ÖDEMİ ANANASLA ATIN

Ananasın ödem söktürücü özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Ananas, içerdiği enzimlerden dolayı kan dolaşımını hızlandırır, bu da vücutta birikmiş ödemi atmaya yardımcı olur. Plajda meyve tercihlerinizin arasında ananas ilk sıralarda gelsin...

HANGİ KUMAŞI TERCİH ETMELİ?

Sentetik kıyafetler, güneş altında size rahatsızlık verir, çünkü daha çok terlemenize yol açar. Bu yüzden yazın kıyafetlerinizi mümkün olduğunca pamuk, ipek, keten kumaşlardan seçmeye özen gösterin. Tatilde yanınıza alacağınız iç giyim ürünleri de mutlaka pamuklu olsun.