Sırtındaki Allah dövmesi nedeniyle öldürülen barmen: Oğuz Atak

1997 yılına gidiyor ve akıl almaz bir cinayetin hikâyesini anlatıyoruz. İşte Kuruçeşme’deki She Bar’ın ortaklarından barmen Oğuz Atak'ın üzücü hikayesi... (Meltem Emer-Onedio Editörü)

Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2019

Oğuz Atak, ortağı olduğu Kuruçeşme’deki She Bar’da barmen olarak çalışıyordu. 1987 yılında Kuşadası’nda başladığı bu serüveninin ansızın biteceğini bilmiyordu elbette…

4 Mayıs 1997 günü polisler Oğuz Atak’ın barmen olarak çalıştığı She Bar’a baskın düzenledi. Barın hem ortağı hem de barmeni olan Oğuz Atak’ın sırtında Allah yazılı bir dövmesi vardı ve o dövme TGRT tarafından ekranlarda dakikalarca gösterildi. Arap harfleriyle yazılı olan bu dövme nedeniyle Oğuz Atak’ı suçlayan ve hedef gösteren TGRT ne yaptığının tabii ki farkında değildi muhtemelen…

Sırtındaki dövmesi dakikalarca ekranlarda gösterilen ve hedef haline getirilen Oğuz Atak, 5 Mayıs sabahı köpeğini gezdirmek üzere Bebek Parkı’na gitti.

Sırtındaki dövme nedeniyle bir önceki akşam TGRT tarafından açık hedef haline getirilen Oğuz Atak, köpeğini gezdirmek üzere gittiği Bebek Parkı’nda Hüseyin Ulaş ile Alaettin Polat tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.

Evet, yanlış okumadınız. Kendisiyle ilgili ekranlarda gösterilen görüntülerin ardından, hemen ertesi gün parkta köpeğini gezdirirken öldürüldü!

Sırtında Arap harfleriyle Allah yazılı dövmesi olduğu için Hüseyin Ulaş ve Alaettin Polat tarafından suçlandı, kavga çıkarıldı ve çekilen silah Oğuz Atak’ın sonunu getirdi. Kalbinden ve midesinden yaralanan barmen ambulansın gecikmesi sonucu can verdi.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi Yıldız Tilbe, Melis Sökmen, Kadir İnanır, İzzet Öz, Mustafa Altıoklar, Ayşegül Aldinç gibi isimlerin bulunduğu törende Bebek Camii imamı Seyfettin Çetin cenaze namazı kıldırmayı reddetti.

Oğuz Atak’ın köpeği Antie’nin de bulunduğu cenaze töreninde Bebek Camii imamı Seyfettin Çetin, “Cenaze namazını belediye görevlileri kıldırır. Benim görevim değil. Namazı kıldırmaya mecbur değilim. Mezarlıklar Müdürlüğü’ne geç başvurulmuş” diyerek namazı kılmayı reddetti. Yıldız Tilbe’nin “Allah rızası için kılın kardeşim. Allah’tan korkan ölüyü yerde koymaz. Hepimiz Müslüman evladıyız. Suçlamak kullara değil, sadece Allah’a düşer” tepkisi üzerine müezzin Salih Çoban görevlinin gelmemesi halinde kendisinin kıldıracağını söyleyerek ortamı yatıştırdı.