Mahalle sakinlerini eve hapseden PUBG iddiası

İZMİR Konak'ta bir mahallede evlerin ve otomobilin kurşunlanmasının 'PUBG' oyunu ile alakalı olduğu ileri sürüldü.

Eklenme Tarihi: 22 Mart 2019

İzmir'in Konak ilçesine bağlı Lale Mahallesi'nde 1 ay içerisinde farklı günlerde 10 ev ve 1 otomobil kurşunlanınca mahalleli telaşa kapıldı. Korktukları için dışarı çıkamadıklarını belirten vatandaşlar, soluğu karakolda aldı. Muhtar adayının kurşunlanma olaylarının nedeni ile ilgili yürüttüğü 'PUBG' tahmini ise herkesi şaşırttı.

Evine kurşun isabet eden mahalleliden 47 yaşındaki elektrikçi Saadettin Uysal, "Evimizden dışarı çıkmaya korkar olduk. Hiçbir mahalleli çoluğunu çocuğunu dışarı çıkarmıyor. Bu mahallede çocuk sesi eksik olmazken, şimdi kurşun isabet edecek, diye kimse dışarı çıkmıyor. İlla birisi öldükten sonra mı bulunacak bu silahları ateşleyenler?" diye konuştu.

Evine kurşun isabet eden mahalle sakini Samet Akkuzu (23) ise son olayın 3 gün önce meydana geldiğini belirterek, "Allah'tan kurşunun isabet ettiği yerde kimse yoktu. Bir kurşun birisine isabet etse herkes ayağa kalkacak. İlla bu mu bekleniyor?" dedi.

Lale Mahallesi'nin muhtarı Sumru Benligül de kurşunlanan evler ve araçla ilgili, "Mahallede her yaştan insan 'PUBG' isimli oyunu oynamaya başladı. Bu artık çılgınlık derecesine ulaştı. Ben, kurşunlama olaylarının bununla alakalı olabileceğini düşünüyorum. Bu oyuna özenmeyle alakalı bir durum olabilir.