Khabib Nurmagomedov'dan kadınlara olay sözler: Kocanızın işini bitirin

Dağıstan asıllı Rus dövüşçü Khabib Nurmagomedov, Suudi Arabistan'da bir panele katıldı. Kadın seyircilerden birinin, 'kadınların dövüş endüstrisinde nasıl yer alabileceği' sorusuna verdiği yanıt olay oldu.

Eklenme Tarihi: 07 Aralık 2018

Dünyaca ünlü dövüşçü Connor McGregor'u ezici bir üstünlükle yenerek adını tüm dünyaya duyuran Dağıstanlı aynı zamanda müslüman olan Khabib Nurmagomedov, Suudi Arabistan'da bir panelde konuk olarak yer aldı. Kadın seyircilerden birinin, kadınların dövüş endüstrisinde nasıl yer alabileceği sorusuna aldığı yanıt ise salonda gülüşmelere sebep olsa da, medyada aynı etkiyi uyandırmadı.

''KOCANIZIN İŞİNİ BİTİRİN'': Khabib Nurmagomedov bu soruya, "Kadınlar için çok güzel bir tavsiyem var. Evinizde sıkı bir dövüşçü olun, kocanızın işini bitirin" diye cevap verdi. Khabib Nurmagomedov'un bu sözleri Avrupa basınında da önemli yer buldu. Dağıstanlı sporcunun bu cevabı bazı yerlerde cinsiyetçilik olarak yorumlandı.

''KADINLARIN DÖVÜŞÜNÜ İZLEMEYE DAYANAMIYORUM'': Kadınların dövüşmesinin kendisine ters geldiğini dile getiren sporcu, "Kadınların dövüşünü izlemeye dayanamıyorum. Benim için zor bir şey. Gerçekten bir kadın dövüşü izlemedim" diye konuştu.

YENİ HAVALİMANI AÇILIŞINA KATILMIŞTI: Conor McGregor karşısında aldığı zaferle adını bir kez daha dünyaya duyuran ünlü Rus dövüşçü Khabib Nurmagomedov, İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılışına katılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, davetlileri tek tek selamlarken dünya şampiyonu Nurmagomedov ile de sohbet etmişti. Dağıstan asıllı Rus dövüşçü Khabib Nurmagomedov, karma dövüş sanatlarında İrlandalı Conor McGregor'u yenerek dikkatleri üzerine çekmişti.