Size bunları her yerde anlatmazlar! İşte birbirinden ilginç 20 mitolojik bilgi

Tarihe ve mitolojiye meraklıysanız ve günlük bilgi dozunuzu almak için geldiyseniz şu an doğru adrestesiniz. Öyle her yerde kolay kolay duyamayacağınız, ufkunuzu en az 20 katına çıkaracak şahane bilgilerle karşınızdayız. Eğer hazırsanız, sizi doğru içeriğimize alalım...

Eklenme Tarihi: 14 Mart 2019

1. Roma Mitolojisi'nde Adalet ve Düzen Tanrıçası Justitia'dır. Birçok batı dilinde adalet sözcüğünün karşılığı olarak kullanılan kelimeler de bu isimden türetilmiştir.
Roma Mitolojisi'nde Adalet ve Düzen Tanrıçası Justitia'dır. Birçok batı dilinde adalet sözcüğünün karşılığı olarak kullanılan kelimeler de bu isimden türetilmiştir.
İngilizce-Justice, Fransızca-justice, İtalyanca-Giustizia, İspanyolca-Justicia gibi...

2. Fayton adının mitoloji kökenli olduğunu biliyor muydunuz?
Fayton adının mitoloji kökenli olduğunu biliyor muydunuz?
Babası Helios'un yerine bir gün için güneş arabasını süren Phaeton büyük bir karmaşaya sebep olmuş, sonunda da Zeus'un fırlattığı yıldırımla can vermişti. Hikâyede bahsi geçen Phaeton, faytonlara adı verilen kişidir.

3. Hollanda'nın en ünlü futbol kulübü Ajax da adını ve logosunu Yunan mitolojisinden almış. Salamisli Telamon'un oğlu ve Truva Savaşı'nın kahramanlarından biri olan Ajax (Aias), kulübün isim babasıdır.
Hollanda'nın en ünlü futbol kulübü Ajax da adını ve logosunu Yunan mitolojisinden almış. Salamisli Telamon'un oğlu ve Truva Savaşı'nın kahramanlarından biri olan Ajax (Aias), kulübün isim babasıdır.

4. Sandro Botticelli'nin meşhur tablosundaki kadın, Aşk ve Güzellik Tanrıçası Aphrodite ya da bilinen diğer adıyla Venüs'tür. Bu tabloda Aphrodite'in doğuşu tasvir edilir.
Sandro Botticelli'nin meşhur tablosundaki kadın, Aşk ve Güzellik Tanrıçası Aphrodite ya da bilinen diğer adıyla Venüs'tür. Bu tabloda Aphrodite'in doğuşu tasvir edilir.
Kronos tırpanla babası Uranus'un hayalarını kesip denize atar, sonra denizden karaya beyaz köpükler vurur, Aphrodite de o köpüklerin içinden çıkıp gelir.