İngiltere'nin kana susamış 7 çocuk katili!

İngiliz tarihinde çok az kadın seri katil var ama işledikleri suçlar kanınızı dondurmaya yetecek kadar fazla! (Mynet)

Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2018

Myra Hindley, Rose West ve Ölüm Meleği lakaplı hemşire Beverley Allitt tarihin en ünlü kadın seri katilleridir. Ama muhtemelen, suçları bu kadınlarınki kadar şok edici olan hiç duymadığınız daha çok kadın var.

Psikopat bir seri katil olan Joanna Dennehy, soğukkanlılıkla üç adamı katletti. Hücresinde kendi boğazını kesmiş bir şekilde bulundu. Şüphesiz, onlara en yakın olanların ölümlerini titizlikle planladı ve cinayetleri soğukkanlılıkla gerçekleştirdi.

Yazar Christopher Dee'nin İngiltere'nin 12 kadın seri katiliyle yaptığı röportajlara göre kadınların öldürme isteklerinin genel olarak anne ve büyük anne figürleri olduğunu iddia etti. “Erkeklere göre daha az öldürmeye meyilliydiler ancak az sayıda kadının birden fazla bebeği ve çocuğu öldürdüğü bir dünyada yaşıyoruz.” dedi.

400 BEBEK ÖLDÜRDÜ!

1869'da, 32 yaşında hem dul hem de yoksul kalan Evil Amelia Dyer para kazanmak için bir Bebek Bakım Evine başvurdu. Bu ev, gayri meşru olarak doğuran kadınlara konaklama sağlamayı ve daha sonra bebekleri evlatlık olarak göndermeyi içeriyordu. Çaresiz kadınlar bugünkü parayla 80 sterlin ile 5.000 sterlin arası bir ücret karşılığı bebeklerini evlatlık vermekteydi. Ama bir kez doğduklarında, Dyer, annelerinin bilgisi olmadan bebeklerin ilgisizlikten ölmelerini soğukkanlılıkla izledi.