Gupse Özay'ı sağlığından eden filmler toplamda 63 milyon TL hasılat yaptı

Habertürk'ten Mehmet Çalışkan, Gupse Özay'ın aşırı kilo alıp vererek sağlığından olduğu filmlerle Türk sinemasına ne kadar katkıda bulunduğunu araştırdı.

Eklenme Tarihi: 16 Ağustos 2018

Gupse Özay, 'Deliha' ile 'Görümce' filmlerinde rolü gereği hızlı kilo alıp vermekten dolayı rahatsızlanarak tedavi görmeye başladı. TSH oranı 185 çıkan, karaciğer yağlanması ve hipoglisemi sorunu yaşayan Özay'ın uğruna kilo alıp verdiği filmlerin toplam izleyici sayısı 5 milyon 616 bin 339 kişi. Toplam hasılat ise 63 milyon 623 bin 492 TL

Gupse Özay, 2014'te oyunculuk kariyerine senaristliği de ekleyerek 'Deliha'nın senaryosunu yazdı. 'Zeliha' adlı karakterin maceralarını konu alan film gösterime girdiğinde büyük ilgi görerek 1 milyon 596 bin 119 kişi tarafından izlendi. Türk sinemasında örneği fazla görülmeyen bir kadın komedyenin filmi oldukça başarılı olarak 16 milyon 808 bin 380 TL hasılat elde etti.

'Zeliha' karakteri için 23 kilo alan Gupse Özay'a o günlerde sorduğum "Bu kadar çok kilo almak sağlıklı mı?" sorusuna "Ben aldığım kiloları hemen verebiliyorum" cevabını vermişti. Zira öyle de olmuştu. Aldığı kiloları 3 gibi kısa bir sürede veren Özay, HT Magazin'de yayınlanan roportajımız için objektiflerimizin karşısına fit haliye geçmişti.

2016'da yine senaryosunu da kendisinin yazdığı 'Görümce' ile kamera karşısına geçti. Bu filmdeki 'Yeliz' karakteri için bu kez aşırı kilo verdi. 1 milyon 914 bin 199 kişinin izlediği filmin hasılatı 22 milyon 226 bin 55 TL olarak gerçekleşti. Gupse Özay, 'Görümce' için aşırı kilo verirken yine çekimlerin bitiminden bir kaç sonra yaptığımız röportajda normal kilosuna dönmüştü.