Funda Eryiğit'in bilinmeyen dünyası

Sekiz yıl önce ‘Canım Ailem’ dizisinin masum kızı olarak tanındı. Daha sonra çeşitli dizilerde rol aldı, bir yandan da küçük yaşta başladığı tiyatro yolculuğuna devam etti.

Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2016

Bu sırada birçok ödül kucakladı. Ama şimdi kariyerinde yeni bir sayfa açılıyor. Funda Eryiğit üç iddialı projeyle izleyicinin karşısında: Ekranda ‘Poyraz Karayel’ dizisiyle, beyazperdede ‘Tereddüt’ filmiyle, tiyatroda da ‘Ev’vel Zaman’ oyunuyla.Bu, ilk karşılaşmamız...

Isınma turlarına çekimden önce başlıyoruz. Neyse ki oldukça konuşkan biri. Onunla her konuda sıkılmadan bir şeyler konuşabilirsiniz.Akrep burcu ve burcunun en temel özelliği olan tutku, gözlerinden okunuyor. Öğlen güneşinin altında parlayan saçlarını hafifçe kulağının arkasına atıp latte’sinden bir yudum alarak anlatmaya başlıyor.Üç projeyle karşımızdasınız. Bu patlama, hayalini kurduğunuz bir şey miydi?

- Yok, ‘patlamalara’ inanan biri değilim açıkçası. Böyle şeylere çok takılmadan bütün motivasyonumu sadece işimi iyi yapmak üzerine kuruyorum. Sürekli neden bu işi yaptığımı, bunun bana ne kazandırdığını düşünüyor ve verdiğim cevaba uygun davranmak istiyorum.

Nedir o cevap? - Bir karaktere bakarken meraklanıyor ve nedenlerini araştırmaya başlıyorsam, kendime ve hayata bakış açım değişiyor. Kendimi yeniliyorum. ‘Poyraz Karayel’deki ‘Eda’, bir kadının maskülen taraflarını keşfetmeme olanak veriyor. ‘Tereddüt’teki ‘Şehnaz’, güven kazanmakla ilgili şeyler düşündürüyor. ‘Ev’vel Zaman’daki ‘İlkin’ parayla ilişkimi sorgulatıyor.