Fox'un yeni dizisi Deli Gönül'ün oyuncuları kimdir?

Fox TV ekranlarının yeni dizisi Deli Gönül'ün oyuncuları kimdir?

Eklenme Tarihi: 04 Temmuz 2017

Hürriyet / Deli Gönül dizisinin oyuncuları merak ediliyor. Duygu yüklü ve romantizm dozu yüksek sahneleriyle dikkatleri üzerine çeken Deli Gönül’ün başrollerini Murat Ünalmış ve Tuvana Türkay paylaşıyor. İkiliye ekranların sevilen ve deneyimli yüzleri eşlik ediyor. İşte Deli Gönül oyuncuları ve karakterlere ilişkin detaylar! Deli Gönül dizisi oyuncularıyla diziseverlerin ilgi odağı oldu. Son dönemlerin popüler isimlerinden Tuvana Türkay’ın müzik öğretmeni Fatmanur’u, yakışıklı oyuncu Murat Ünalmış’ın ise Fatmanur’a büyük bir tutkuyla aşık olan edebiyat öğretmeni Mehmet Kadir ‘i canlandırdığı Deli Gönül’ün oyuncuları arasında Macit Sonkan, Mine Tüfekçioğlu ve İştar Gökseven gibi yıllarını televizyon dünyasına vermiş isimler de bulunuyor. İşte Deli Gönül oyuncuları ve karakterleri!

Murat Ünalmış- Mehmet Kadir Ölçek Hatay’lı bir edebiyat öğretmeni. Herkes tarafından tanınan, çok sevilen bir adam. Yardımsever, fedakar, eli açık biri. Öğrencilerinin öğrenmeleri, edebiyatı sevmeleri ve en önemlisi, iyi birer insan olarak yetişmesini amaç edinmiş bir öğretmen. Ablası, bir dağ köyünde rastladığı Mustafa dede ve torunu Şükran ile birlikte yaşamakta ve Şükran’ı kızı gibi sevmektedir, onu için her zorluğa katlanır ve katlanacaktır. Fatmanur onun hayatında bir dönüm noktasıdır. Hatay’da böyle sevgi dolu ve neşe içerisinde geçen yaşamında istediği, beklediği, belki ablasının ona anlattığı hikayelerden bildiği, anne ve babasının sonsuz aşkına benzer bir aşka asla rastlayamamış ve bu nedenle hiçbir zaman evlenmemiştir. Fatmanur’u görene dek. Fatmanur’un Hatay’a gelişi ile Kadir’in hayatında büyük değişimler yaşanacaktır. Bu aşk Hatay’dan İstanbul’a dek uzanacak, Kadir’in deli gönlündeki fırtına hiçbir zaman dinmeyecektir.

Tuvana Türkay- Fatmanur Güzel Beykoz’lu bir ailenin kızı. Annesi, babası, ağabeyi ve yengesi ile birlikte yaşamaktadır. Müzisyen olarak başladığı macerasını, hayalinde öğretmek olduğu için bu yönde değiştirmiş. Babasının baskıcı tutumu ile tüm hayatını kurgulamasına bir dur demek için, müzik öğretmeni olur. Müzik öğretmeni olarak Hatay’a atanmak ve burada Kadir ile tanışmak hayatının bütün yönünü değiştirecektir. Hayalperest ve neşeli, bir ceylan gibi narin ama tüm bunların yanında kararından vazgeçmeyen inatçı bir yönü vardır Fatmanur’un. Bir de Kadir’e duyduğu ölümsüz sevgi… Tüm engeller önlerine bir bir dikilirken, o içinde bu sevdayı hep yeşertecektir.

Çiğdem Batur- Türkan Erten Münevver Erten Kolejinin sahibinin kızı ve yönetim kurulu başkanı. Bu okul onun hayatta en değer verdiği şeylerden biridir. Kardeşi Şafak, bu okulda okumaktadır. Annesini 10 sene önce kaybetmiş. Babası ile zaten hiçbir zaman sağlıklı bir baba kız ilişkisi olmamış. Babası bu okulu seneler önce açmış ve sonra satmak istemiş, fakat Türkan isteyince yönetimi ona devrederek çekilmiş. Türkan kendince bu okulu başarılı bir hale getirerek babasına, iş başarabilir biri olduğunu kanıtlama çabası içinde. Çok planlı, programlı biri. Babasının çapkınlık hikayeleri ile büyüdüğü için erkeklere güvenmiyor, bu nedenle kimse ile gerçek bir samimiyet kurmuyor. Bu kural Kadir için esneyecektir. Kadir’i hayatının merkezine oturtacak daha sonra sevgisinin karşılıksız olduğunu öğrenecektir. Bu Türkan için bir ihanet sayılır ve şu bir gerçek, Türkan asla ihaneti unutacak ya da sineye çekecek biri değildir.