Esra Erol'dan bakanlığın şikayetine belgeli yanıt

Sağlık Bakanlığı, son günlerde kamuoyunda yanlış algılara sebebiyet verecek nitelikte programların yapıldığını belirterek, bu kapsamda yayın yapan Esra Erol’un programı hakkında RTÜK'e şikayette bulundu.

Eklenme Tarihi: 07 Aralık 2017

Esra Erol'un ATV'de yayınlanan programında Adana Doğumevi skandalı günlerce konuşulmuştu. 34 yaşındaki Reşit'in öz annesini bulmak için başvurduğu programda, birçok gerçek olduğu iddia edilen şey ortaya çıkmıştı. Sağlık Bakanlığı, son günlerde kamuoyunda yanlış algılara sebebiyet verecek nitelikte programların yapıldığını belirterek, bu kapsamda yayın yapan Esra Erol’un programı hakkında RTÜK'e şikayette bulundu. Bunun üzerine Esra Erol'dan da Sağlık Bakanlığı'na yanıt gecikmedi

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son günlerde bazı televizyon kanallarında kadın doğum hastanelerinde mağduriyet yaşadığını iddia eden aileler vasıtasıyla kamuoyunda yanlış algılara sebebiyet verecek nitelikte programların yapıldığı belirtildi.

Bu kapsamda yayın yapan ATV'de sunuculuğunu Esra Erol'un yaptığı "Esra Erol'da" ve TV8'de yayınlanan sunuculuğunu Serap Paköz'ün yaptığı "Gerçeğin Peşinde" programları için RTÜK'e Bakanlık tarafından şikayette bulunulduğu öğrenildi.

Bunun ardından Esra Erol da Sağlık Bakanlığı'na yanıt olarak Milliyet'ten Ali Eyüboğlu'na konuştu. İşte Ali Eyüboğlu'nun Esra Erol'un açıklamasına yer verdiği köşe yazısı...