Erkeklerin cinselliğe dair en çok merak ettiği sorular ve yanıtları

Cinsellik, insan doğasındaki en doğal dürtülerden biri olsa da, toplumsal tabular nedeniyle daima gizemli bir konu olarak yerini koruyor. Bu yüzden pek çok yetişkin erkeğin bile cinsellik normlarına ilişkin soruları olabiliyor. İşte terapistlerin en çok duyduğu sorular ve cevapları...

Eklenme Tarihi: 01 Temmuz 2019

PARTNERİM NEDEN ORGAZM OLAMIYOR?

Partnerinizin orgazma ulaşamamasının pek çok nedeni olabilir. Bu durum, onun kendi ruhsal / fiziksel kondisyonundan kaynaklanabileceği gibi, siz de partnerinizi cinsellik öncesinde yeterince hazırlamamış olabilirsiniz. Bu noktada yapmanız gereken şey, ön sevişme süresini uzatarak onun beklentilerine göre hareket etmektir.

PARTNERİMİ DAHA SIK SEVİŞMEYE NASIL İKNA EDEBİLİRİM?

Partnerler arasında libido uyuşmazlıkları olması, son derece sık rastlanan bir durumdur. Eğer partneriniz bazen sizden gelen sevişme taleplerini geri çeviriyorsa, bunu nedeni onun sizi reddetmesi değil sekse sizin kadar çok ihtiyaç duymamasıdır. Bu yüzden, partnerinizi arzuladığınız zaman onun da size yaklaşmasını sağlamak için önce onu zihinsel olarak uyarmalısınız. Ona fantezilerinizden bahseden bir mesaj atabilir ya da kendisini özel hissettirecek küçük sürprizler yapabilirsiniz.

BAZEN ERKEN BOŞALIYORUM, TERS GİDEN BİR ŞEYLER Mİ VAR?

Araştırmalara göre tüm erkekler hayatları boyunca ortalama 5 defa erken boşalma sorunu ile yüz yüze kalıyorlar. Ancak bu, aşılmayacak bir sorun değil. Ereksiyon sürenizi kontrol edebilmenizi sağlayan “Kegel egzersizleri” sayesinde genital bölgenizde bulunan kaslarınızın hakimiyetini kazanabilirsiniz. Yine mastürbasyon yaparken kendinizi durdurarak yapacağınız basit egzersizler, sevişme süresini uzatmanıza yardımcı olacaktır. Tabii erken boşalma sorunundan tamamen kurtulmak için, anksiyete ve stres gibi faktörleri de ortadan kaldırmanız şart.

KADINLAR PENİSİMLE İLGİLİ NE DÜŞÜNÜYORLAR?

Ergenlikle beraber hemen tüm erkekler penis ölçüleri ile alakalı korkular yaşamaya başlar. Çünkü bazı toplumlarda erkeklik / cinsel performans gibi konuların tek göstergesi penis olarak görülür. Bu iddia, aslında geçerliliği olmayan bir mitten başka bir şey değildir. Çünkü erkek cinsel organında normal dışı bir boyut anomalisi yoksa, bu faktör cinsel performansı doğrudan etkilemez. Yani kadınlar, erkeklerin cinsel performansını penis boyutları üzerinden değerlendirmez.