Dolunay'ın Nazlı'sı Japon oyuncu Ayumi Takano kimdir?

Ayumi Takano şimdilerde Dolunay'da Nazlı'nın hocası rolünde. Peki Ayumi Takano kimdir?

Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2017

internethaber.com/ Bir dönem birçok Türk dizisinde rol alıyordu Ayumi Takano. Neredeyse her dizide ona özel bir Uzakdoğulu rolü konuyordu. Türkiye sever bir Japon olarak hayatımıza giren Ayumi Takano, ekranlardan bir anda elini eteğini çekti. Ekranlarının aranan yüzü Ayumi Takano şimdilerde Dolunay'da Nazlı'nın hocası rolünde. Peki Ayumi Takano kimdir?

AYUMİ TAKANO KİMDİR? Ayumi Takano, 25 Şubat 1973 tarihinde Japonya'nın başşehri Tokyo'da doğmuştur. Tokyo'da büyüdü. Üniversiteyi Japonya'da Nihon Üniversitesi Sanat Fakültesi (Nichigei) Tiyatro Bölümü'nde okudu, ve televizyon dramaturji bölümünden mezun oldu. Ayrıca Tokyo'da Japonya'nın önde gelen oyunculuk ajanslarından olan Oscar Promotion'da oyunculuk dersleri aldı ve çeşitli reklam filmlerinde oynadı. 1999 yılına kadar Oscar Promotions'a bağlı olarak modellik ve oyunculuk yaptı.

Üniversiteyi bitirir bitirmez hemen 1997 yılında Türkiye'ye geldi. Tesadüfen casttına girdiği, 1998 yılında vizyona giren yönetmenliğini Ömer Vargı'nın yaptığı "Herşey Çok Güzel Olacak" adlı sinema filminde (Shav Mei) rolünü oynadı. Filmin başrollerinde Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson oynamıştır. Diğer rollerde ise Ceyda Düvenci, Selim Naşit Özcan, Mesut Akusta, Uğur Çavuşoğlu, Nurgül Yeşilçay gibi isimler oynamıştır. Ayumi Takano, İstanbul'a yerleştikten sonra 2000-2002 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sinema-TV bölümü'nde Yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2003 yılında Ülker Soya Köftesi reklamında, 2004 – 2006 yılları arasında da Sanyo reklamlarında oynadı.

2001 yılında başrollerinde Emel Sayın, Mehmet Ali Erbil ve Doğa Rutkay'ın oynadığı "Aşkım Aşkım" adlı dizide Makiko karakterini canlandırırken, diğer rollerde Engin Günaydın, Günay Karacaoğlu, Yeliz Yeşilmen, Hakan Bilgin, Defne Yalnız, Kamil Sönmez, Okan Yalabık, Gürgen Öz gibi isimler oynamıştır. 2003 yılında "Japonyalı Gelin" adlı televizyon filminde Erkan Petekkaya ile başrolde oynadı.