Deniz Çakır: Güzel kadın ve erkek severim, sevgilim de bakabilir

Oyuncu Deniz Çakır şimdilerde ‘Vurgun’ dizisinde ve ‘Beyaz’ isimli oyunda rol alıyor. “Bir daha dünyaya gelsem, yine kadın olmak isterdim. Ben zaten zor şeyleri sever ve seçerim” diyen Deniz Çakır Hürriyet'ten Hakan Gence'ye konuştu. İşte o röportaj...

Eklenme Tarihi: 09 Mart 2019

Yeni diziniz ‘Vurgun’da ‘Reyhan’ isimli bir karakteri canlandırıyorsunuz. Biraz anlatır mısınız?

- Şimdiye kadar oynadıklarımdan daha naif bir kadın. Sevdiği adamın başına gelenlerden sonra kadınlığını da askıya almış, sadece anne olmuş. Birden sevdiği adamın uyanmasıyla fiziksel olarak kadınlığı da uyanıyor, bununla başa çıkma-çıkamama gelgitleri bana çok insani geliyor. İçim taşa taşa bu işe “Evet” dedim.

Karakteriniz ‘Reyhan’ın oğlu ilik kanseri. Oğlunu kurtarmak için komada olan kocasının arkadaşından yapay döllenmeyle çocuk yapıyor. Siz olsanız ne yapardınız?

- Anne değilim ama oynadığım dizilerde anneliği çok ağır basan kadınları canlandırdım. Şunu anladım; insan çocuğu için her şeyi yapar. Hele çocuğunun hayatı tehlikedeyse bir annenin gözü dünyayı görmez.

Bir kadın olarak âşık olduğunuz adam 10 yıl uykuda olsa bekler miydiniz?

- Ondan hiç bağımı koparmazdım ama doktor, “Hiç ümit yok” diyorsa onu da düşünerek yaşamaya devam ederdim. Benim için de 10 yıl kimsenin hayatından feragat etmesini istemezdim. Kendi yaşamımdan da taviz vermezdim. İnsan kendine değer vermezse, kimseye veremez.

Yıllarca âşık kadınları oynadınız. Aşk size ne ifade ediyor?

- En olmazsa olmaz şeylerden... Hayatında daha önce anlam verdiğin şeylerin bütün anlamları değişiyor. Çok fazla tarifini yapamıyorum. “Ama neden hiç vazgeçmezsin” diye sorarsan, “Aşk” derim. O dünyanın en güzel duygusu. Bunu da bir kişinin özelinde söylemiyorum. Ben kişilerden ziyade aşkın kendisini, bana yaşattığı hissi seviyorum.