Çoban Yıldızı dizisi neden harcandı? Perde arkası

Medyafaresi.com yazarı Anibal Güleroğlu, Fox TV dizisi Çoban Yıldızı'nın neden final yaptığını açıkladı.

Eklenme Tarihi: 26 Haziran 2017

Medyafaresi.com yazarı Anibal Güleroğlu'nun yazısı: Haftalar önce medyaya düşen final haberlerine inanmamakla birlikte, temkinli yaklaşarak bekleyip görmeyi tercih etmiştim.

‘Zamanın iki yüzü vardır, iki boyutu… Uzunluğunu, güneşin seyri belirliyor. Genişliğini ise tutkular’ diyor Lübnanlı yazar Amin Maalouf(Emin Maluf)… Yaşam için geçerli olan bu sözü dizilere uyarlayacak olursak, ‘Dizilerde zamanın iki yüzü vardır, iki boyutu…

Uzunluğunu, reytinglerin seyri belirliyor. İçerik genişliğini ise senaryoya hükmedenlerin tutkuları’ diyebiliriz rahatlıkla. Gerçekten de diziler dünyasında öyle finaller yaşanıyor ki, böylesi bir sözle yorumlanmayı fazlasıyla hak ediyorlar. Nasıl ki, sağ gösterip sol vururcasına sezon finalinden vedaya geçiş yapan ve gerekçesine açıklık getirmeyerek yarım yamalak noktayı koyan ‘Çoban Yıldızı’ da bunlardan biri.

Haftalar önce medyaya düşen final haberlerine inanmamakla birlikte, temkinli yaklaşarak bekleyip görmeyi tercih etmiştim. Öyle ya, ağalı-töreli işlerin ekmeğini uzunca süre yiyen kanalın aynı yolun yolcusu olan ‘Çoban Yıldızı’ndan vazgeçmesi pek mantıklı durmuyordu.