Cilt yaşlanması nasıl önlenir?

Genç bir görünüm için, cilt bakımına özen gösterilmesi gerektiğini belirten Dermatoloji Uzmanı Doktor Eylem Acar, “Ancak önemli olan cilt tipinizi tanıyıp, onun ihtiyaçlarına göre doğru bakım uygulamanızdır” dedi ve şu bilgileri verdi.

Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2019

Düzensiz beslenme, aşırı diyetler, stres, alkol veya sigara kullanımı, antioksidan ve vitaminlerin yeterince kullanılmaması gibi içten verdiğiniz zararlar da maalesef cildimizi erken yaşlandırır. İşte yapmanız gerekenler:

* Cildinizi iyi temizleyin.
* Her gün nemlendirin.

* Güneşten ve diğer çevresel faktörlerden koruyun. Kışın da güneş koruyucu kullanın.
* Cildinize kendi yaptığınız cilt bakımları elbette ki çok değerli. Ancak daha profesyonel desteklerden de zaman zaman faydalanmalısınız. Öyle ki yeni nesil cilt bakımları bu konuda bir çok parametreyi içerdiği için çok kıymetli uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni nesil cilt bakımı, cildi iğnesiz acısız oksijenlendirir, vitaminlendirip, canlandırır. Oksijenin deri hücreleri açısından önemi çok uzun yıllardır biliniyor; yoğun oksijen desteği, iyileşmesi güç yaraların kolayca iyileşmesini sağlıyor. Deriye dışarıdan uygulanan yüksek saflıkta oksijenin arındırıcı, yenileyici ve deri hücrelerini tazeleyici özelliği birçok cilt bakım sistemi tarafından kullanılıyor.